הטרדה מינית בעבודה - מה לעשות אם זה קורה?

17/05/2022
חוק ומשפט


אנו חיים בעידן השיוויוני ביותר מאז ומעולם. נשים מרגישות ויודעות כי הן שוות לגברים ואין ספק כי יש להן כוח ועוצמה שבעבר לא היה להם. אך מי שמהפכת המיטו לימדה אותנו זה שיש עדיין מרחק עצום ללכת בשביל שוויון מלא בין נשים וגברים. נשים עדיין מקופחות אל מול גברים כמו העובדה כי הן מקבלות משכורות נמוכות יותר מגברים שעושים את אותו המקצוע שלהן.

אך הדבר החמור ביותר ביחסים בין גברים ונשים זו הטרדה מינית בעבודה. הטרדות מיניות בעבודה הן מכת מדינה ונשים רבות סובלות מהן. לא רק זאת אלא שיש גם גברים אשר סובלים מהטרדות אלו. אם את או אתה סובלים מהטרדה מינית כדאי לכם לפנות אל האחראי בארגון שלכם אשר יעזור לכם להתמודד עם הבעיה ויטפל במטריד.

האם יש תוכנות אשר יכולות לעזור לנו נגד הטרדות מיניות?

הבעיה אם פניה אל אחראי על הטרדה מינית בעבודה זה שפעמים רבות אנו מפחדים להיחשף ואנו מפחדים או מפחדות שהמעמד שלנו במקום העבודה ייפגע. על רקע זה קמה תוכנה המאפשרת להגיש תלונה אנונימית כנגד המטריד.

כאשר התלונה היא אנונימית אנו לא נחשפים ואנו יודעים מה תהיה התגובה של האחראי על הטרדות מיניות ורק אז אנו נוכל להחליט האם להיחשף או לא. על רקע זה אנו ממליצים לכל מקום עבודה להתקין תוכנה כזאת וכך לטפל בנגע ההטרדות המיניות. זה יכול לסייע לעובדים שלכם ולהבטיח כי הם ירגישו בטוחים במקום העבודה שלהם וכאשר אין הטרדות מיניות בעבודה התפוקה של העובדים היא הרבה יותר גבוהה.

מדוע פניה אל עורך דין בעת הטרדה מינית בעבודה היא מהלך חכם?

נאמר כי חוויתם הטרדה מינית בעבודה עולה השאלה מה כדאי לכם לעשות. אם כן אם חוויתם הטרדה מינית במקום העבודה אזי כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין אשר יסייע לכם להחליט מה לעשות. כמובן שאתם גם יכולים לתבוע את מקום העבודה אך לפני התביעה כדאי להתייעץ עם העורך דין ולהבין ממנו מה הם דרכי הפעולה שעומדים לפנינו.

כך תדעו כיצד לפעול ותבינו יותר טוב מה הזכויות שלכם ומה אתם יכולים לעשות וחשוב מכך מה לא כדאי לכם לעשות. לכן אל תנקטו שום צעד ללא עזרה של עורך דין וכך תוכלו לישון בשקט בלילה בידיעה שאתם בטוחים.

כיצד מקום עבודה יכול למנוע הטרדות מיניות?

נאמר כי אתם מנהלים של מקום עבודה ואתם רוצים למנוע הטרדה מינית בעבודה מה עליכם לעשות? אם כן קודם כל עליכם למנות אחראי להטרדות מיניות בעבודה. לצד זאת אתם צריכים לבצע הדרכות לעובדים על הטרדות מיניות ולהסביר להם מהו הגבול שאסור לעבור. כך תדעו כי העובדים שלכם יהיו בטוחים בעבודה וזה דבר בעל ערך עצום שאי אפשר לזלזל בו.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...