החממה - משהו צעיר בעיר

12/05/2014 | אלון כץ

פתח תקוה עיר הצעירים של ישראל? אם להסתמך על פריחתו של מרכז הצעירים "החממה" התשובה היא כן. המקום, השוכן בשכונת כפר גנים, הופך בימים אלה לאחד המקומות המיוחדים והייחודים בארץ. "מרכז הצעירים החממה הוקם לרווחת הצעירים בפתח-תקוה" - מסביר סגן ראש העיר ומחזיק תיק הנוער והצעירים עו"ד איתי שונשיין. "בחממה מלווים צעירים הנמצאים בצמתים מכריעים של קבלת החלטות הנוגעות בתחומי החיים השונים כגון השכלה, תעסוקה, יזמות עיסקית, קואוצ'ינג, והורות צעירה. המרכז פועל בכמה מישורים לטובת אוכלוסיית הצעירים בעיר ואנחנו בעצם מלווים את הצעיר מהצבא, דרך הלימודים, העבודה ועד שהוא הופך להורה צעיר. אנחנו נותנים לאותם צעירים בית בכל תחום".

בחממה נמצאים יועצים אשר תפקידם לסייע בצעדים הראשונים בנושאי לימודים, עזרה במציאת מלגות, הכשרה מקצועית וכן זכאויות במוסדות לימוד שונים. במרכז עוזרים לצעירים בנושא תעסוקה על ידי פגישות יעוץ והכוון תעסוקתי, סדנאות הכנה לעולם העבודה, שדרוג קו"ח, מאגר משרות והתמחויות. מרכז החממה גם מביא לצעירים הופעות של אמנים וסטנדאפיסטים מובילים וכן הוא מהווה שלוחה של היחידה להכוונת חיילים משוחררים ומקבל בזרועות פתוחות ועם תשובות לכל שאלה את אותם חבר'ה שרק עכשיו נפרדו מהחאקי ועולים על אזרחי.

אבי מלר בחממה

בחממה השיקו לאחרונה כרטיס חבר חדש וייחודי. מחזיקי הכרטיס יכולים להנות מהטבות שונות בעסקים בעיר, הרצאות, סדנאות וכן הצגות מיוחדות של כוכבי הילדים במיוחד להורים וילדיהם. בין המרצים שכבר הופיעו בחממה: פרופ' עמוס רולידר, חנוך דאום, קובי אריאלי, שרה אנג'ל ומיכל דליות הידועה בכינוייה "סופר נני".

"אזרח צעיר בהגדרתו הוא מגיל 21 עד 35 ובתחום ההורות והזוגיות הצעירה זה אפילו עד 45" מסביר רפי בנימין, מנהל מרכז "החממה". "השנה בחרנו לתת דגש מיוחד לתחום ההורות הצעירה. השקענו רבות בפיתוח שירותי החממה כי זיהנו את המחסור ואת הצורך של הצעירים בכלל וההורים הצעירים בפרט במידע".

הצגת ילדים בחממה

במרכז הצעירים פועל גם שירות חדש ויחיד במינו בעיר - ייעוץ פיננסי ליזמים צעירים ולבעלי עסקים קיימים. במסגרת התכנית עומדים לרשות היזמים כלי עבודה אופרטיביים לרווחתם ולקידום עסקיהם. חן אוברקוביץ', המשמש כיועץ פיננסי ומנהל כספים ובעלי החברה לייעוץ ולווי עסקים, מלווה בתכנון עסקי, בניית תכניות עסקיות, בדיקה פיננסית מקיפה לעסקים קיימים, בדיקת היתכנות לקבלת אשראי/הלוואות מבנקים וקרנות סיוע ועוד. כמו כן בחממה פועלים מאמנים שמטרתם הנחיה, ליווי, הדרכה והכוונה עבור הצעירים כדי שיוכלו למצות עצמם ולהביא לכדי העצמה, הכרות עצמית ותחושת מיצוי יכולות.

"מאות מצעירי העיר כבר מפיקים תועלת מהשירותים אותם המרכז מספק" מסכם בנימין. "אני מזמין את אותם צעירים שעדיין לא חברים במועדון להירשם, לבוא, להתרשם מהמרכז שפתחנו במיוחד בשבילם ולהתעדכן במגוון הפעילויות שאנו עושים".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...