החזון המהפכני של עמל א'

04/03/2018
חדשות


בזמן שחוקרי החינוך המובילים בעולם מתעסקים עם השאלה איך צריך להראות חינוך בעידן שבו הידע נמצא בסמארטפון של כל תלמיד ולא רק בראש המורה, צוות מורים והנהלה בית הספר הרב תחומי עמל א' הרגישו צורך לשינוי מעמיק של ארגון התשתית, התרבות הארגונית וסדר היום הבית ספרי ויזמו פעילות חינוכית מעשירה והמעמיקה את העשייה החינוכית והפדגוגית בבית הספר בהכנת תלמידים למפגש עם התעסוקה העתידית.

המיזם "בעירה פנימית כמפרש לחיים" מתייחס להתנסות חווייתית ותעסוקתית בעולם שמחוץ לכותלי ביה"ס - בעולם התעשייה המודרנית וחשיפה לעיסוקים החדשים שמזמנת המאה ה-21. מדובר על הכנת מערך מקיף ומקצועי שיקדם תלמידי ביה"ס. מטרתו המיזם להפוך תלמידי עמל א' לתלמידים מלאי עניין ולאזרחים פעילים תורמים למדינה ומשתלבים בין יסודותיה.

התכנית כוללת שינויים כמעט בכל תחום חיים של בית הספר: חלוקת תלמידים לקבוצות קטנות, בנית תכנית לימודים והיבחנות מודולרית (סמסטריאלית), שינוי מעמד המורה למעמד של "מנטור" או "מומחה" למקצוע, שינויים במרחב הלמידה (בניית חדרי מקצוע), חשיפה לעתיד התעשייתי לפי דרישות שוק העבודה העתידי.

במסגרת הפרויקט, קבוצות קטנות של תלמידים, מלוות ע"י מורה חונך, מגיעות אחת לשבוע לאחד ממוקדי התעשייה בארץ ולומדות, מתנסות, מפנימות ומיישמות. האוטובוסים עם התלמידים יוצאים לכיוונים שונים, כגון: בית מלון, בית ספר יסודי, אילוף כלבים, סלון קוסמטיקה, משרדי העירייה,  מרפאת שיניים, משרד  עורכי דין ועוד. לאחר כמה שעות התנסות, חוזרים התלמידים המלאים בחוויות לכותלי בית הספר וממשיכים לימודים כסדרה.

צוות היזמים בעמל א' עבר תהליך גיבוש מורכב של חקירת ספרות מקצועי, סרטונים, הרצאות, סיורים בבתי הספר אחרים, שיחות משוב עם התלמידים והבוגרים, ביקורים במפעלי תעשייה והייטק וכדומה לפני בניית החזון החינוכי להפיכת ביה"ס למקום חם, אוהד ומכיל עבור התלמיד, כך שיחזק את תחושת השייכות של התלמיד לחברה, יפתח את כישוריו בתחומים שונים, כולל מיומנויות אקדמיות, מקצועיות וחברתיות ויוביל אותם לשילובם המלא בחברה כאזרח תורם.

כל הפרויקט מתבצע בהובלתה של מנהלת ביה"ס, הגב' מירי ענני, בשיתוף מלא עם קרן לאוטמן, עיריית פ"ת, משרד החינוך ורשת עמל. הפרויקט כולו זכה לשבחים ע"י אנשי חינוך עמיתים וכן ע"י תלמידי ביה"ס והוריהם. מנהלת ביה"ס פועלת כעת להרחבת הפרויקט ולשידרוג המרחב הלימודי כדי להוביל את התלמידים לחדשנות ליזמות ולרכישה מיטבית של מיומנויות המאה ה- 21 במסגרת המיזם הייחודי.

התמונות באדיבות בית הספר

לחדשות חינוך נוספות בפ"ת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...