הורי פיק"א חוזרים לאיים בהשבתת פתיחת שנת הלימודים

28/08/2017
חדשות


לטענת ההורים הוחלט לדחות את השיפוצים הדחופים שהובטחו לבית הספר לשנת 2019.

כזכור, בתחילת החודש נסוגה עיריית פתח תיקווה מכוונתה להציב 4 קרוונים בתוך בית ספר פיק"א, שאמורים היו לשמש ככיתות גן לכ -100 תלמידים של עמותת חינוך תורנית פרטית. ההחלטה התקבלה עקב התנגדות חריפה של ההורים בבית הספר החילוני הוותיק, אשר אף איימו להשבית את שנת הלימודים.

עתה טענת ההורים כי העירייה "מתנקמת" בהם ולתדהמתם נודע להם כי השיפוצים שהובטחו כבר מזמן לבית הספר יידחו באופן מפתיע וחד צדדי לעוד שנתיים לפחות. בין השיפוצים שהובטח כי ייערכו:

* קירוי מגרש בית הספר שבפגישה שנערכה ב-3/8/17 עם ראש העיר עם נציגי ההורים נאמר כי עומד להתבצע בימים הקרובים. זאת בעקבות דוחות חמורים על הקרינה המסרטנת בהיקף החשיפה שיש לילדי בית ספר פיק"א.

* החלפת רצפת המגרש המוצף תמיד בימי החורף ובניית מערכת ניקוז הולמת.

* הוספת שירותים לבית הספר שבו חסרים לפי התקן כ-10 בתי שימוש לפי כמות הילדים שיש היום בבית הספר.

* הקמת גינה בית ספרית.

* הוספת עמדת המתנה מקורה להורים ולילדים בסמוך לשער הכניסה לבית הספר.

* שתילת צמחים ועבודות גינון קבועות ומתמשכות בשטח בית הספר.

* צביעת הכיתות.

* הרחבת חדר המורים.

הורי התלמידים טוענים כי בכוונת העירייה להכניס לאזור השכונה שבה שוכן בית הספר, העמוס ממילא והבעייתי כבר היום מבחינת מקומות חנייה, 500 תלמידים של עמותה פרטית חרדית, ללא הקצאה וללא נוהל תמיכה לכאורה, ובכוונת ההורים לפנות לגורמים האחראים על כך במדינה ולא רק בעירייה.

כמו כן, לטענת ההורים בית ספר פיק"א סובל ממחסור בחדרי ספח כגון חדר מוסיקה, חדר מדעים ועוד: "חדרים אלו חיוניים לקיום שיגרת לימודים תקינה, ראויה ומשמעותית כפי שמתבקש מבית ספר שפועל ומחנך במאה ה-21 . בי"ס ספר פיק"א, הינו בית הספר החילוני הראשון במדינה, בעל היסטוריה רבת שנים המוביל בתחום התקשוב ובתחום האקלים החברתי ומביא פרסים ארציים לגאוות העיר. מן הראוי להעניק לבית הספר יחס חם בהתאם", מסכמים ההורים.

בכוונת ההורים לצאת בימים אלו למאבק על עתיד השכונה ובית הספר ובכוונתם לפעול דרך כל הגורמים הרלוונטיים ולא להסתפק רק בפניה לגורמים בעירייה. כאמור בשלב זה ההורים שומרים לעצמם את הזכות להחליט על השבתת הלימודים עם תחילת השנה.

דובר העירייה חזי חקאק מסר בתגובה:

"תמוה מאוד שקבוצת הורים מבית ספר פיק"א טוענת ל"נקמה" מצד העירייה. זה הרי לא יעלה על הדעת. נציגי ההורים נפגשו עם ראש העיר ב – 3/8 ורשימת הנושאים שהועלתה הועברה לאגף אחזקה ופיתוח מוסדות חינוך על מנת שתיבדק במסגרת תוכנית העבודה הבאה לשנים 2018/2019 בה מצויים בתי ספר ותיקים נוספים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...