הוגבלה חזרתו של ראש מועצת מטה יהודה לתפקידו

14/04/2016
חדשות


השופט אביב שרון החליט היום להשאיר על כנה את ההחלטה להגביל את חזרתו של משה דדון לעיסוק במועצה, עד למתן החלטה אחרת.

בדיון שהתקיים היום, שופט בית המשפט המחוזי בראשון לציון, אביב שרון, החליט להשאיר בשלב זה על כנה את ההחלטה להגביל את חזרתו של משה דדון לעיסוק במועצה, וזאת עד למתן החלטה שתינתן בנושא בימים הקרובים.

כידוע, מדובר בפרשה גדולה ומסועפת שנחשפה לפני מספר חודשים, ושבה מעורבים בעלי תפקידים נוספים מיישובים באזור, כולל ראש העין. כזכור, בחודש דצמבר האחרון נעצר גם יגאל ינאי, מנכ"ל עיריית העין, שהורחק למשך כחודש וחצי מבניין העירייה, ועם חזרתו החליט להתפטר מתפקידו. ינאי נעצר בזמנו בחשד לקבלת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, בהקשר לחברה קבלנית.

המעצר של ינאי הגיע לאחר חקירה סמויה, ובא אז בהמשך למעצרו של משה דדון. המשטרה שערכה חיפושים במשרדי עיריית ראש העין, עיכבה אז לחקירה חשודים נוספים. גם בעל החברה הקבלנית נעצר. לפי החשד ניהל ינאי, ביחד עם מעורבים נוספים, מערכת לקידום ענייני החברה הקבלנית תמורת שוחד.

עדכון מתאריך 18.4.16

הוארך תוקף איסור העיסוק והרחקת משה דדון ממוסדות המועצה האזורית מטה יהודה.

השופט אביב שרון כתב בהחלטתו: "על מנת ליתן למשטרה שהות להמשיך ולחקור בחשדות דלעיל, ולהשלים החקירה לגבי העובדות החדשות שנתגלו, ראיתי להיעתר לבקשה בחלקה ואני מאריך תוקף המגבלה בדבר איסור העיסוק וההרחקה ממוסדות המועצה האזורית מטה יהודה, לרבות החברה הכלכלית, למשך 31 יום מהיום דהיינו עד לתאריך 18.5.2016 שעה 12:00. בשולי ההחלטה אציין, כי לא ראיתי להתיר למשיב יצירת קשר עם מי מהמעורבים המסומנים ברשימת המעורבים, לרבות לא עם אחיו – אברהם דדון – שעל פי החשד ביצע חלק מהעבירות נשוא החקירה בצוותא חדא עם המבקש ואשר קיים חשש לשיבוש מהלכי החקירה באם יותר לשניים, בשלב זה, לחזור ולהיות בקשר".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...