הדרך אל האושר: סיפור על כוס תה

11/07/2014 | יהודה בנך
חדשות

אדם אחד רצה להיות מאושר. הוא חקר וחיפש אחרי המורה המושלם שיוכל ללמד אותו את הדרך הקצרה אל האושר.

כל מחקריו וחיפושיו הובילו אותו לאותה כתובת: הזקן שמתגורר לבדו על אחת מפסגות ההימלאיה. הדרך לשם הייתה קשה ומסוכנת ונדרשו ימים רבים ומאמצים להגיע למקום מגוריו של החכם.

למרות הקשיים הרבים לא ויתר גיבור סיפורנו, אשר היה באמת נחוש לפצח את הסוד הגדול.

הוא הכין את עצמו היטב למסע: בחודשיים הראשונים הוא למד את סודות טיפוס ההרים וטיפח את כושרו הגופני. הוא קנה את הציוד המתאים וכשהרגיש מוכן הוא יצא לדרך.

במשך כעשרה ימים הוא נדד וטיפס על ההרים מושלגים. הדרך הייתה מפרכת והוא ירד במשקל, שרד סכנות וסערות קשות וכמעט באפיסת כוחות הוא הגיע למקום מגוריו של החכם. מוכה וחבול הוא עמד מול פתח המערה שבה חי הזקן, מחכה לפגוש את החכם כשיצא מהמערה. מתוך כבוד ויראה הוא לא רצה להפריע את מנוחת הזקן.

לאחר מספר שעות הגיח החכם מהמערה. אדם נשוא פנים עם זקן עבות וחיוך שובב בעיניו.

הסתכל הזקן בהפתעה בזר שנקרה לפתחו והזמינו להצטרף לכוס התה שבדיוק הכין לעצמו.

הוא הוריד את הסיר הרותח מהאש ומזג לשניהם מהתה הריחני. בעוד הזר לוגם מהתה ועדיין חושש להוציא הגה מפיו עד שלא יקבל רשות, שואל הזקן את ההלך: "מה הביא אותך הנה?"

ההלך הרגיש שזו הזדמנות טובה לגשת לעניין עצמו ולהציג את מטרת בואו ואמר: "הו מורה גדול, כבר זמן רב אני מחפש את סוד האושר. כל חיפושיי הובילו אליך. כולם אמרו לי שרק אתה תוכל לגלות לי את פשר התעלומה. מורי היקר אני מבקש לשאול אותך רק שאלה אחת: מהו סוד האושר?"

הזקן הרהר רגע, עצם את עיניו והסתכל לצעיר בעיניים וענה בשוויון נפש: "סוד האושר הוא כוס התה הזה".

הצעיר נבוך ולרגע איבד את יכולת התגובה ואז הרגיש איך הזעם עולה בקרבו והוא פנה לחכם בכעס, בקושי כובש את הרצון שלו לצרוח:  "הי, אתה רוצה לומר לי שעשיתי את כל הדרך הזו שכמעט הרגה אותי, רק כדי לשמוע שהסוד לאושר הוא כוס התה הזה, אתה לא חושב שאתה טועה?"

הסתכל שוב הזקן בעיניו הצעיר ואמר: "אתה יודע מה...שכנעת אותי, זה לא כוס התה".

חיים שלמים אנחנו מחפשים את הסוד לאושר ביחסים חברתיים, באהבה, בזוגיות, בקריירה, בתארים שאנחנו רוכשים, בעבודה, כבוד, טיולים, בילויים.... אנחנו מאמינים שכשנקבל את מה שאנחנו מתאווים אליו נזכה באושר.

חיים שלמים אנחנו רודפים אחרי האושר הנכסף ורק מקום אחד אנחנו שוכחים, את האושר שנמצא בדיוק כאן ועכשיו.

לעיתים כאשר אנחנו ממש מותשים מהמרדף ונופלים מהרגליים מהעייפות, אנחנו מגלים את האושר במנוחה, בכוס התה או בכל דבר אחר שתמיד נמצא במקום בו אנחנו עומדים.

 

יהודה בנך - כלכלן, מאמן אישי ועסקי מוסמך, דאן 2 קארטה, מתרגל מדיטציה ונון-דואליטי.

Master NLP Practitioner, HypnoCoach Pracrtitioner

הדף העיסקי של יהודה בנך בפורטל פ"תנטו

האתר של יהודה בנך

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...