הגשר

12/06/2015 | יהודה בנך
חדשות

פעם היו שני אחים שירשו מאביהם חלקת אדמה חקלאית. הם חילקו את החלקה לשתי חלקות שוות וכל אחד הקים חווה ומשפחה על חלקתו. ברבות הימים הם עזרו אחד לשני בעבודת האדמה וגם חלקו בחוויית גידול המשפחה.

יום אחד פרץ ריב בין האחים על עניין של מה בכך. זה אמר משהו והשני ענה..זה נעלב והחזיר והשני כעס וטרק את הדלת בפני אחיו. הריב הפך לכעס והכעס לטינה, והם התרחקו האחד מהשני.

יום אחד הגיע זר לביתו של האח הבכור ובחיקו ארגז כלים והציג את עצמו: "אני נגר שעובר ממקום למקום ומציע את עזרתי לבעלי החוות. אם אתה צריך משהו אני לשירותך".

חשב הבכור לרגע ואמר: "אני באמת צריך אותך. בא איתי", ולקח אותו לגבול חלקתו הגובל באדמות אחיו ואמר לו: "רואה אתה את הנחל הזה? אחי הטה אותו שיחצוץ בנינו. אני לא רוצה לראות אותו יותר. אני מבקש ממך לבנות חומה גבוהה שתסתיר אותו ממני".

"אני מבין" אמר הנגר.

האח הבכור הביא לנגר ערימת עצים ופנה לעיסוקיו והבטיח לחזור עד הערב כדי לבדוק שהעבודה הושלמה.

בערב הוא ירד לחלקה שבה עבד הנגר וראה להפתעתו שהנגר, במקום לבנות חומה, בנה גשר.

מוכה תדהמה הוא הסתכל ביצירה ובעודו מחפש מילים לומר הגיע האח הצעיר וראה גם הוא את הגשר ופרץ בבכי. הוא פנה לאחיו הבכור ואמר: "סלח לי אחי, אני הטיתי את הנהר שיפריד בנינו  ואתה בנית גשר כדי לחבר. אתה באמת אח נהדר... אני אוהב אותך", ונפל על צווארו.

ובעוד האחים עומדים חבוקים, אסף הנגר את כליו ופנה ללכת. התנער האח הבכור ופנה לנגר ואמר: "לאן אתה הולך? תשאר עוד קצת איתנו".

הסתכל הנגר באחים ואמר: "הייתי מאוד רוצה להישאר עוד קצת, רק שיש לי עוד הרבה גשרים לבנות".

 

למאמרים נוספים של יהודה בנך בנושא תודעה חופשית

יהודה בנך - כלכלן, מאמן אישי ועסקי מוסמך, דאן 2 קארטה, מתרגל מדיטציה ונון-דואליטי.

Master NLP Practitioner, HypnoCoach Pracrtitioner

הדף העיסקי של יהודה בנך בפורטל פ"תנטו

האתר של יהודה בנך

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...