הגדול מכולם

02/06/2014
חדשות

הערב התקיים אירוע מכובד ומרגש לכבודו של 'ראש הזהב', נחום סטלמך ז"ל – גדול כדורגלני ישראל והפועל פ"ת בכל הזמנים. האירוע התקיים במסגרת השקת בר חדש בפ"ת שנקרא על שמו: 'סטלמך בר'.

הבר, שנמצא במתחם איצטדיון המושבה החדש בפ"ת, אמור להיות הבית של אוהדי הכדורגל והספורט בפ"ת. לאירוע הגיעו כדורגלני עבר רבים, משפחה וחברים.

נירה סטלמך וחברים

את הערב הנחה שדר הכדורגל ואוהד הפועל פ"ת – יורם ארבל, שכבר בתחילת דבריו קבע נחרצות ש"נחצ'ה היה הגדול מכולם, עם כל הכבוד לברקוביצ'ים ולרביבויים". לאחריו עלה לבמה ניסים קלדרון, האוהד מספר אחד של הפועל פ"ת, שלא הסתיר את התרגשותו לפגוש כל כך הרבה פרצופים ותיקים ומוכרים – "את הפועל פ"ת האמיתית". קלדרון הפתיע את הנוכחים כשסיפר להם כי סטלמך התחיל את דרכו כאתלט דווקא במכבי פ"ת, אך "תמיד אהב להקפיץ כדור, ומגיל 12 עבר לשחק כדורגל בהפועל פ"ת – והשאר היסטוריה. בגיל 15.5 כבר שיחק בבוגרים. נזכור אותו לעד".

בהמשך עלה לבמה נח רזניק, כדורגלן מכבי ת"א לשעבר, וחבר טוב של נחום, שסיפר על יכולת הנגיחה המפורסמת של סטלמך ש"תמיד בזמן בעיטות קרן הקפיד לתפוס מרחק ואז לזנק כמו אתלט ולנגוח לרשת". גם גדעון מרכוס שגידל דורות רבים של כדורגלנים בהפועל פ"ת בירך על פתיחת הפאב וסיפר על סטלמך שחינך לדרך של ספורט ואהבה לכדורגל ולסמל של הפועל פ"ת – מה שכל כך חסר לנו היום.

ראש העיר והבעלים החדשים של הפועל פ"ת

לקראת סיום עלתה לבמה אלמנתו של נחום, נירה סטלמך, שהודתה על המעשה האצילי של הענקת השם לבר החדש, זכתה לתשואות וקיבלה זר פרחים. גם ראש העיר פ"ת, איציק ברוורמן -  אוהד הפועל פ"ת בעצמו, הצטרף למברכים ושמח להיזכר בימים היפים של פעם, בתקוה שהמקום החדש יהפוך להיות בית של אוהדי כל הקבוצות בעיר. יורם ארבל סיים גם הוא בתקוה ש"הקבוצה של היום תחזיר, ולו במעט את הכבוד, ותזכיר את הימים ההם".

לאורך כל הערב הוקרנו על מסך ענק תמונות של סטלמך ממשחקיו הרבים בהפועל פ"ת ובנבחרת ישראל, והוצגו במקום גם הגביעים הרבים שבהם זכה כהוקרה על הישיגיו. הנוכחים זכו לאירוח ולכיבוד כיד המלך מהנהלת המקום, שבהחלט מגלה סימנים של מקום בילוי ייחודי ומבטיח, ואולי גם יסמל את חזרתה של פ"ת לצמרת הכדורגל והספורט הישראלי.

השדר מספר אחד והאוהד מספר אחד עושים כבוד לכדורגלן מספר אחד - ארבל וקלדרון

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...