הביטוח שהציל אותי

15/02/2014 | ארנסטו וולמן
חדשות

תאונות דרכים, נזקים לבתי מגורים ואפילו מחלות קשות: איך מתמודדים עם ההתרחשויות הכי לא צפויות בחיים, שתופסות אותנו לא מוכנים?

כיצד אפשר להקדים את המכה (או לכל הפחות לרכך אותה) באמצעות הביטוח שברשותך. אומרים שחברה אמיתית נמדדת ברגעים הכי קשים. כך גם ביטוח. אלא שבעת צרה אנחנו יודעים בדיוק לאילו חברים לפנות – וכאשר מדובר בביטוח? לכו תזכרו אילו ביטוחים עשיתם לפני שנים ומה הם בדיוק מכסים. רבים מלקוחותיי נתקלים באותה בעיה, ובשורות הבאות תוכלו לקרוא על הדרך שלהם להתמודד עמה בהצלחה.

לפני כשנה צלצל הטלפון שלי. בקן השני היה ד' הנסער, שבישר בקול רועד: "ביתנו מוצף, הסערה פגעה בנו". מעבר לנזק הרב שנגרם לרכוש, התמלא לבו של ד' בחשש כבד שמא הסערה שהגיעה לפתח ביתו תהפוך לצונאמי של הוצאות מכבידות. "הפוליסה של ביתך מכסה את המקרה", הרגעתי את ד' ושמעתי את אנחת הרווחה בקולו. הדגשתי שהפוליסה התקנית מכסה גם סיכונים אחרים כגון רעידת אדמה, פגיעות לצד שלישי ונזקי צנרת (מתוך תקווה שהברק לא יכה פעמיים).

חודש לאחר מכן התקשר אלי ח' בעקבות תאונה שעבר בדרך לעבודה, ושאל אותי מה עליו לעשות  בחודשים הבאים: "שברתי יד ורגל ואהיה מרותק בביתי מספר חודשים – האם עלי להסתפק בכספים של ימי מחלה והביטוח הלאומי עד שאחלים"? לאחר בדיקה שביצעתי, הסברתי ל-ח' שהביטוחים שעשה מבעוד מועד ידאגו לרווחתו הכלכלית בזמן ההחלמה: פוליסה תאונות אישיות תעניק לו פיצוי בעקבות השברים. בנוסף, פוליסת אובדן כושר עבודה תעניק לו פיצוי חודשי כל עוד לא יוכל לעבוד. כעת, בהעדר דאגות כספיות, הוא יוכל להתרכז בהחלמה.

השיחה שקיבלתי מ- א' היתה לא פחות קריטית. אשתו עוברת כעת סידרה של טיפולים כימותרפיים ונזקקת לטיפול תרופתי יקר במיוחד, שקופת החולים לא מממנת: "התרופה לא בסל הבריאות, כך אומרים לי". הזכרתי ל- א' שפוליסת הבריאות הפרטית שברשותו מכסה תרופות שאינן בסל, זאת בנוסף לטיפולים אחרים כגון: השתלות וניתוחים בחו"ל. בזכות ביטוח הבריאות יכולה א' לקבל את הטיפול התרופתי הכי מתקדם, שיסייע להחלמתה המיוחלת על הצד הטוב ביותר.

אז מה המשותף לכל המקרים? כולם תיארו אנשים עם בעיות, שלחברות הביטוח היו הפתרונות. מתברר שהודות לניהול סיכונים מבוקר לא חייבים לזכות בלוטו כדי לשמור על חיינו, על רכושנו, בריאותנו וגם לזכות בהגנה על משפחתנו. ובקיצור: תנו לביטוחים לשפר לכם את החיים...

הכותב הינו סוכן ביטוח הוליסטי.

לדף של ארנסטו וולמן בפ"תנטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...