הבחירה בחיים

19/02/2019
חדשות


הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול בפ"ת בניהולו של שלומי ערה מרחיבה את שיתופי הפעולה עם בסיסי ההדרכה בצה"ל.

שלומי ערה סא"ל במיל' שבין שאר תפקידיו במילואים מפקד על קורס ייעודי וייחודי לנגדי תקשוב, הכניס תכנים חדשים ובהם תחום מניעת השימוש בסמים ואלכוהול.

באדיבות עיריית פ"ת

למשימה נרתם אלי דורי שהינו מדריך חבורת רחוב ותיק בתוכנית, ובשנה שעברה אף זכה כעובד מצטיין עיריית פתח תקוה ובפרס נשיא המדינה עם חבריו לתפקיד: רון נגר ועזרא כהן. השבוע נערכה הרצאה שלישית של אלי לחניכי הקורס.

במהלך ההרצאה שזכתה לשם "הבחירה בחיים" מספר אלי דורי את סיפור חייו בו מתאר את הסביבה בא גדל הקשיים בביתו ומסלול הלימודים אותו החל כתלמיד בכיתה א' שנשאר שנה ומשם החלה ההתדרדרות.

אלי סיפר כי "על מנת לגשר על ההצקות והתנכלויות מעצם העובדה שנשאר כיתה, הפך לילד אלים ובגיל 13 כבר עישן סמים". במעבר חד סיפר על המהות שלו כבעל וכאב לשני ילדים קטנים "עד שיום אחד פגשתי דמות שנתנה לי להבין שאני שווה משהו כי נראיתי לה בחור חכם ואינטליגנטי משהו שלא שמעתי אף פעם."

משם החל אלי במסלול השיקום והיום הינו מכור נקי כבר 24 שנים ששם לנגד עיניו מטרה אחת והיא "המשפחה שלי והמשפחה הרחבה, כלומר אני רכז נוער ומדריך חבורת רחוב ובמסגרת זו עוזר ומסייע למאות נערים ונערות ללכת או לחזור לדרך הישר".

שלומי ערה מוסיף כי "אין ילד רע יש ילד שרע לו, ובמסר שהעביר למפקדים הצעירים ביקש מהם להיות ערניים וקשובים לחיילים שלהם או בסביבתם, לזהות את הצרכים ולטפל."

בתום ההרצאה, שלא הותירה אף עין יבשה, זכה אלי למחיאות כפיים רבות והחיילים ניגשו לשתף בסיפורים אישיים ושהודו על הכלים שקיבלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...