האנטנה הסלולרית החדשה של פ"ת מעוררת תרעומת

25/02/2016
חדשות

פ"ת התחדשה היום באנטנה הגבוהה בתולדותיה, בסמוך לאיצטדיון ולמגרשי האימונים בשכונת אם המושבות. חשש בקרב התושבים לקרינה שתפגע בילדים באזור. מעיריית פ"ת נמסר כי אין סיבה לדאגה.

קו רקיע חדש בפתח תקווה - לאחר פעולת הרכבה מורכבת ומסובכת שנמשכה מספר ימים הושלמה הצבתה של האנטנה הענקית, בעזרתם של פועלים רבים שהשתתפו בפרויקט. האנטנה אמורה לשפר את הקליטה באזור, ומשקפת את התקדמותה הטכנולוגית של אומת ההייטק, אך יחד עם זאת כבר נשמעים טיעונים, נימוקים וחששות רבים של תושבי השכונות הסמוכות, בשל חשש מנזקי הקרינה הצפויה. כמו כן קיימת דאגה בקרב התושבים מאסון שעלול להתרחש כתוצאה מנפילה או התרסקות האנטנה הענקית, למשל במקרה של רוח חזקה.

כמעט כמו מגדל אייפל. רק שלא יפול...

ה"עיפרון" הידוע בצומת הסמוך, נראה "גמד" ביחס לגובהו של המונומנט הענק החדש, שנראה מרחוק כ"מגדל אייפל של פ"ת".

האנטנה אמורה לשרת (ואולי גם לסכן) את צופי האיצטדיון שבו עד כה לא היתה קליטה טובה. יש לציין כי האנטנה נמצאת במרחק רב מבתי המגורים בשכונת אם המושבות, ולפחות מהבחינה הזו היא לא אמורה לגרום נזק, לפחות לא עפ"י דעת המומחים.

כבר לא בולט בקו הרקיע של פ"ת

תגובתו של היסטוריון העיר, ניסים קלדרון, שנכדו מתאמן דרך קבע במגרש יחד עם מאות חניכי מחלקת הנוער של הפועל פ"ת: "אני המום מהשערורייה החדשה, ואעשה כל שביכולתי לפנות לאנשים המתאימים כדי שיורידו ומייד את המחדל בדמות האנטנה הסלולרית שהעמידו היום צמוד לאצטדיון "ראש הזהב", בטיפשות וללא מחשבה. ילדים צעירים מתאמנים במגרשי האימון הסמוכים לאנטנה, בנוסף לאוהדי כדורגל היושבים ביציעים, ויהיו חשופים לקרינה".

חשש לבריאות הילדים

תגובת עיריית פ"ת

בשיחה עם פורטל פ"ת - מנהלת האגף לאיכות הסיבה בעיריית פ"ת, עו"ד אורנה דוידאי, יוצאת במסר מרגיע לתושבים: "לפי חוות דעת של מומחית האגף מרינה, אין כל בעיה. הקרינה היא בקו אופקי בין אנטנה לאנטנה, ואין קרינה כלפי מטה. ככל שיש יותר אנטנות זה אפילו מפחית את הקרינה. בכל מקרה החשש האמיתי של ההורים צריך להיות מהקרינה במכשירים הסלולרים של הילדים ולא מהאנטנות".

לחדשות נוספות על הנעשה בשכונות פ"ת  - לחצו כאן

האם האנטנה תעזור גם לקבוצות העיר לקלוט שהגיע הזמן לנצח?

לילה ראשון עם האנטנה - שאלוהים ישמור על הילדים (צילום: ניסים קלדרון)

שתף ב-

תגובות

מקווה שדבריה המרגיעים של הגברת דוידאי, יעמדו במבחן המציאות.
יש הרבה שטח ריק בסביבה, איך לא חשבו לפני ששמו את האנטנה הארורה הזאת ליד מגרשי משחקים עם הרבה ילדים. לא מאוחר שיעבירו את האנטנה. גם אם היא לא מקרינה. מה יספרו לנו במקרה והאנטנה תעוף ברוח על אוהדי הכדורגל שישבו סמוך לאנטנה.
הורה מודאג - 25/02/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...