האם תושבי פתח תקוה מרוצים מהתחבורה הציבורית?

26/09/2016
חדשות


לרגל יום התחבורה הציבורית הבינלאומי החל ב- 18 בספטמבר, יצאו מתנדבי עמותת "אור ירוק" במהלך חודש ספטמבר לרחובות ישראל במטרה לבדוק את יעילות התחבורה הציבורית ואת דעתו של הציבור הישראלי עליה.

המתנדבים של העמותה בדקו מאות תחנות אוטובוס בלמעלה ממאה יישובים בכל רחבי הארץ. המתנדבים בדקו את תשתית תחנת האוטובוס – הצללה והימצאותם של מקומות ישיבה, דפי מידע על קווי האוטובוס, נגישות ללקויי ראייה באמצעות כתבי ברייל עם פרטי הקווים ומקום לכיסא גלגלים. בנוסף ערכו המתנדבים סקר קצר בקרב הנוסעים בתחבורה הציבורית בכדי לברר האם הם מרוצים ממנה.

צילום: 'אור ירוק'

אלו תוצאות בדיקת תחנות האוטובוס בפתח תקווה:

נבדקו שש תחנות, בשתי תחנות לא הייתה סככה מעל התחנה, בארבע תחנות לא היה תלוי לוח הזמנים של כל הקווים, בשתי תחנות לא היו מדבקות צהובות גדולות עם מספרי הקווים, ובשלוש תחנות לא היו שלטי ברייל עבור לקויי הראייה.

אלו תוצאות הסקר שנערך בקרב הנוסעים בפתח תקווה:

הנוסעים נתנו לתחבורה הציבורית בעיר את הציון הממוצע 6.3. 53% מהנוסעים ציינו כי האוטובוס לו הם מחכים מאחר, 38% ציינו כי האוטובוס בו הם נוסעים עמוס.

שמואל אבואב, מנכ"ל "אור ירוק": "אם משרד התחבורה יהפוך את התחבורה הציבורית לנגישה, יעילה ונוחה, יותר אנשים ישאירו בבית את הרכב הפרטי ויבחרו לעשות שימוש בתחבורה הציבורית. כך יופחתו עומסי התנועה בכבישים, זיהום האוויר יצטמצם, יהיו פחות תאונות דרכים והמשק הישראלי יחסוך כסף רב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

תחבורה ציבורית גרועה בכל הארץ
התחבורה הציבורית בארץ היא סיבה מספיק טובה להחזיק רכב ולנסוע איתו לכל מקום. ועדיף לשבת ברכב הפרטי שלי בפקקים מאשר לשבת באותו פקק באוטובוס. האוטובוסים האלה הם צפופים ומחניקים עם מושבים לא נוחים. וגם האוטובוסים העירוניים מתלקחים. אני נסעתי עם קו אגד לכיוון כפר סבא ופעמיים אותו קו האוטובוס התלקח מעצמו. והמחיר הנסיעה באוטובוס יקר מאוד. יוצא לי יותר בזול לנסוע ברכב הפרטי שלי מהאוטובוסים.
משה - 26/09/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...