האם משתלם להיכנס ללימודי קריפטו?

14/04/2019
עסקים וכלכלה


בעידן הדיגיטלי היה זה רק עניין של זמן עד שרבים יאמצו שימוש במטבע דיגיטלי – קריפטו. כיום עסקאות רבות בקנה מידה עולמי מתנהלות בצורה אלקטרונית. זירת המסחר במטבעות אלקטרוניים מתבצעת עם שני מטבעות גלובליים פופולאריים: ביטקוין ואת'ריום בהם אפשר להשתמש בעסקאות חוצות מדינות, בכל זמן ומכל מקום.
שני אלה הינם מטבעות מבוזרים כאשר יש ביניהם הבדלים שונים. את'ריום הוא מטבע המפותח בפלטפורמה המבוססת על קוד פתוח. ביטקוין הוא מטבע המבוסס על רשת מבוזרת שמנהלת את הפנקס של כל ההעברות בין הארנקים.

מה חשוב לדעת על לימודי קריפטו והשקעה במטבעות דיגיטליים?

היתרונות של השימוש בהם רבים וכדאי ללמוד קריפטו כדי להיכנס לתחום, לדעת במה וכיצד להשקיע ולייעץ גם לאחרים בדרך להשקעה במטבעות דיגיטליים.
היתרון הבולט הוא שמדובר בנכס דיגיטלי ולא פיזי. כלומר, לא צריך לאחסן אותו פיזית והאחסון שלו מתבצע שתי צורות: דרך ארנק מקוון או לא מקוון דרכם אפשר לבצע עסקאות אונליין. הארנק הדיגיטלי כולל רכישת פריטים בצורה מקוונת כאשר יש חשיבות לסוג הארנק.
היתרון השני המוביל הוא שהמטבע מאובטח וקשה לזיוף כך שהוא נושא עמו אמינות גבוהה וקשה מאוד לבצע בו הונאות. כל עסקה גם מתועדת במערכת כך שהשימוש יעיל גם בכל הנושא של מעקב אחר תנועת המטבע, מניעת הלבנת הון וכדומה. הוא נהנה מטכניקות הצפנה מתקדמות שאינה מאפשרת מצבים כמו גניבת זהות. ההגנה על הנתונים היא מלאה ולכל משתמש יש שליטה באבטחת המידע.
השקעה בקריפטו מומלצת במיוחד בדינאמיות של הכלכלה העולמית, כשלא תמיד ניתן לחזות לאן היא הולכת ומה יהיו גורלם של המטבעות הקלאסיים. מחקרים מצביעים על כך שמסחר בביטקוין שימושי מאוד גם בתקופות משבר בשווקים, בעת אינפלציה למשל, כאשר חלה הורדת ערך משמעותית במטבעות כמו אירו, דולר וכדומה – המטבע הוירטואלי עולה, מקרים אלו רק מגבירים את הפופולאריות של
לימודי ביטקוין ומטבעות נוספים בעולם.

אפשרויות השימוש במטבעות אלה הן רבות ומגוונות והן פשוטות להעברה בדרך בטוחה, שירות ומסחר. אגב, עלויות האחזקה וביצוע העסקאות הן נמוכות להפליא בהשוואה להעברות כספיות אחרות, דמי ההעברה נמוכים יחסית, במיוחד כאשר משווים לעמלות בעסקאות בינלאומיות אחרות.

זמינות גבוהה, מסלולי השקעה מגוונים – העתיד הפיננסי נראה וירטואלי יותר מתמיד
היופי במטבע הוא שהגישה אליו היא רחבת היקף וזהו מטבע אוניברסלי – כל מי שיש לו מחשב, טלפון סלולרי ואינטרנט יכול לרכוש, למכור ולבצע עסקאות במטבע זה ומכאן הפוטנציאל העצום שלו בערכת המסחר העכשווית חובקת עולם. הזמינות הגבוהה היא יתרון וגם שניתן להמיר אותו למטבע רגיל בסיום עסקאות, כאשר מעורב בכך גורם שלישי כמו הבנק.
כמובן שחשוב להיות בעל ידע רחב בתחום ממנגנוני הכרייה דרך פיתוח אפליקציות לפיתוח המטבעות (למי שרוצה להיכנס לתחום הפיתוח עצמו), לבחור מסלול השקעה (קצר או ארוך טווח) ולהתייחס גם לתהליך הקנייה עצמו – מי המוכר, האם הוא אדם פרטי ובאיזה ארנק מקוון להשתמש ומהי הדרך הנכונה לרכישת המטבע לפי גובה העמלה ותנודות השוק. אבל כל הידע הזה ניתן ללמידה מסודרת באמצעות קורסים, סדנאות ולמידה  ממומחים בתחום המעבירים את הנושאים החשובים במשנה מסודרת, פשוטה להבנה וקלה ליישום.
לסיכום, נראה שהביטקוין טרם החליף את המטבע המקורי אבל הוא בהחלט השקעה משלימה שצוברת תאוצה ושווה לשמור בהישג יד מטבע וירטואלי לכל צורך.
על פי תחזיות ועם הפיכתה של המערכת הפיננסית ליותר דיגיטלית נראה שהעולם הולך לקראת מטבע מבוזר ושווה בהחלט לשקול לימוד והשקעה בתחום. השקיעו בלימודי טכנולוגיית בלוקצ'יין ותוכלו להיות חלק מהעתיד הפיננסי הדיגיטלי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...