האיש שחיפש את האושר במקום אחר

16/01/2015 | יהודה בנך
חדשות

יום אחד קם הפסל למלאכת יומו ובעודו מסתת בסלע הוא הבחין במהומה - אזרחים מבוהלים נסים לכל עבר, וראה את גובה המיסים של המלך ופמלייתו מגיעים לכפר.

התקנא הפסל בגובה המיסים שכולם יראים מפניו ואמר לעצמו: "הלוואי והייתי גובה המיסים". למחרת בבוקר הוא קם והיה לגובה המיסים.

הסתובב כל היום בין הכפרים והרגיש חזק ובטוח, עד שבסוף יום העבודה הגיע לפני המלך וראה שכולם משתחווים בפניו, וגם הוא נאלץ לחוות קידה למלך. הוא הבין שהמלך חזק יותר מגובה המיסים.

הוא אמר לעצמו שהוא היה רוצה להיות המלך. למחרת הוא קם מלך. כל היום אנשים התרוצצו סביבו לשרת אותו. כולם השתחוו בפניו והוא היה מאושר מכוחו הרב, עד שבצהריים, כשהסתובב בגן הוא חש שהשמש ממש מציקה לו בחומה והוא נאלץ להסתתר בצל.

הוא הסתכל בהערצה בשמש, שאיננה יראה מהמלך, וחשב בליבו: "הייתי רוצה להיות השמש". למחרת הוא קם, השמש וכל היום אנשים נמלטו מפניו וחיפשו להסתתר, והוא היה מלא גאווה בכוחו. עד שלפתע הסתירו אותו העננים וכיסו את פניו, והוא לא ידע את נפשו מצער והחליט שהוא רוצה להיות ענן.

למחרת הוא קם ענן והיה מאושר, עד שהחלה הרוח לנשוב וגירשה את העננים וגם אותו, ושוב נמלא בעצב וקינא בכוחה של הרוח וביקש להיות הרוח.

למחרת הוא קם כרוח ונשב בעוז, העיף חפצים וגרם לעצים להשתחוות בפניו, ואפילו איים על אנשים ובתים. הוא היה מאוד מרוצה מכוחו ומהיראה של האנשים, עד לרגע שהבחין שיש דבר אחד שאין בכוחו להכניע: הסלע.

הוא קינא בסלע שהיה חזק אפילו מהרוח וביקש להיות הסלע. למחרת הוא קם סלע והיה מאוד מאושר מכוחו ועוצמתו, עד שלפתע שמע נקישות של פטיש וראה את הפסל מסתת באבן ומעצב אותו כרצונו. נתמלא הסלע בפחד וביקש להיות פסל...

כי למרות שבמקרים רבים אנחנו מקנאים באחרים על המעמד או הכוח שלהם, כל העוצמה והמשאבים נמצאים אצלנו כבר כאן - במקום שבו אנחנו נמצאים. את האושר לא נמצא "שם" אלא כאן ובתוכי.

למאמרים נוספים של יהודה בנך בנושא תודעה חופשית

יהודה בנך - כלכלן, מאמן אישי ועסקי מוסמך, דאן 2 קארטה, מתרגל מדיטציה ונון-דואליטי.

Master NLP Practitioner, HypnoCoach Pracrtitioner

הדף העיסקי של יהודה בנך בפורטל פ"תנטו

האתר של יהודה בנך

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...