דיירי בניינים רבי קומות נפגעים מרשלנות חברות האחזקה

03/11/2014

ענף הבניה עבר בעשור האחרון שינוי מהותי בכל הקשור לתאוצה בבניה לגובה ותקני בניה. אם בעבר בית משותף ממוצע היה בן 3-4 קומות וללא מורכבות ניהולית, המערכות הטכניות שקיימות היום במבנים מעל 10 קומות, והנחיות המחוקק בגינן, מחייבות ידע רב והתנהלות מקצועית.

ניהול אחזקת בניינים רבי - קומות אינו מסתכם בגביית מיסי ועד בית וניקיון חדר המדרגות כבעבר, וגם פה המציאות החדשה הקדימה את החוק. כדי להסדיר את היחסים בין נציגות הבית המשותף (הדיירים) וחברת הניהול המתחזקת את הבניין, ולאור תלונות על רשלנות חברות האחזקה, יזמה האגודה בפ"ת כנס ראשון מסוגו כדי לתת מענה וכלים לבעיות שהתעוררו במציאות החדשה.

על פי נתוני האגודה לתרבות הדיור נמצא כי תחום ניהול חברות האחזקה בבניינים רבי - קומות לוקה בחסר ואינו נותן מענה הולם לדיירי הבניין וצרכיו. מיותר לציין שאין פיקוח על הקמת חברות הניהול והן אינן זקוקות לרישיון או לכל אישור על הפעלתן. וועדי בתים רבים אינם יודעים כלל על הצורך בפיקוח או בתשאול חברות האחזקה, לכן חברת אחזקה יכולה להיסגר במקום אחד ולחזור לפעילות בעיר אחרת תחת זהות שונה.

עוד טוענים דיירים רבים כי החברות גובות סכומים גבוהים אף מסכום הארנונה החודשית על הדירה, ומעלות את גובה החיוב באופן שרירותי, ללא התראה וללא פירוט ושקיפות על השירות הכלול בחיוב. 

הכנס, שיתקיים ביום שני 10 בנובמבר, יפתח במעמד מנכ"ל האגודה לתרבות הדיור, מר ראובן צדוק וראש עיריית פ"ת, מר איציק ברוורמן. בעשור האחרון גדלה האוכלוסייה בפ"ת ב- 50% ותנופת הבנייה לגובה בעיר עצומה.

הכנס יתקיים באולם שרת (בניין העירייה) בשעה 20:00, ההשתתפות אינה בתשלום אך מותנית בהרשמה מראש במשרדי האגודה לתרבות הדיור בעיריית פ"ת בטלפון: 9053072/73, 9052398/9, או במייל nitzat@ptikva.org.il

התוכנית המלאה של הכנס

דברי פתיחה:

עו"ד איציק ברוורמן, ראש העיר

מר ראובן צדוק, מנכ"ל האגודה לתרבות הדיור

מר אשר שוקר - יו"ר אגודה לתרבות הדיור בפ"ת וחבר הנהלת העיר

הרצאות מקצועיות: 

"ניהול ותחזוקת בתים משותפים" / מר אמיר רוזנבלום

"שילוב להצלחה משותפת" / מר עופר טהורי

מנחת הערב היא הגב' דליה גאון, מנהלת אגף קשרי תושבים, סניף האגודה לתרבות הדיור פ"ת.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...