דור כוכב: "הלב נקרע, נדרשים יותר שחקני בית"

20/05/2015 | יהלי רואה
חדשות


אחרי ששקעו הרוחות עם תום עונת 2014/15, הגיעו שלבי הסיכומים. הפועל פ"ת מסיימת במקום ה-13 והלפני אחרון ומוצאת את עצמה חוזרת, בעל כורחה, לחיק הליגה הלאומית בצהרי ימי שישי.

מה הביא לירידה הכואבת? איפה הייתה נקודת המשבר? ואיך אפשר להסתכל קדימה? תפסנו את קשר הקבוצה, דור כוכב בן ה-22, לראיון פתוח וכנה, על הכול.

"הפועל פ"ת זה מועדון שמאוד יקר ללבי ומאוד נקשרתי אליו – מהרגע שהגעתי. אני מדבר על ההנהלה, על אנשים טובים שנמצאים במערכת, על הקהל הנפלא, כמובן על עמיתיי השחקנים", הוא אומר ומסביר מה ילווה אותו בהמשך, אם יישאר או אם יעזוב ("ההחתמה של רוני לוי במכבי חיפה מעמידה את המצב בחוסר וודאות, ייתכן שאשאר בהפועל פ"ת בסופו של דבר"), לטוב ולרע: "לקחתי מכאן הרבה חברים טובים לחיים. הירידה מאוד כואבת לי, והצורה בה היא התרחשה בסיום העונה".

איפה הייתה הנקודה בה הבין שהמצב איננו מזהיר? כוכב כנה: "מהרגע הראשון שהקבוצה נבנתה בתקופת עידן בר-און ידענו. ידענו שבוודאי לא נרוץ בצמרת ומן הסתם שנילחם על חיינו בליגת העל. ככל שהתגלגלה העונה הבנו שוב ושוב שהמצב רע, ידענו שהכיוון הוא מטה", הוא מסביר אך מסייג: "זה לחלוטין היה בידיים שלנו עד מחזורי ההכרעה – ההפסד בראש הזהב לעכו והמהפך של הפועל חיפה בסמי עופר הכריעו את הכף".

כוכב מסמן מספר שחקנים עמם הוא נהנה לשתף פעולה באופן מיוחד, ובטוח שחלקם, אם לא כולם, יסייעו להפועל לשוב לבמה המרכזית: "מלבד העובדה שהם שחקנים טובים, נקשרתי מאוד לאורי פסו, שגיב כהן ואוראל כהן – חבר'ה שהם קודם כל בני אדם נהדרים. הרגשתי שבדם שלהם זורמת השליחות להצליח ולהוביל את המועדון. מדובר בווינרים שעובדים בענווה ובשקט, והאישיות שלהם גרמה לי להתאהב בהם ולקחת מהם המון הלאה".

"דרושים שחקנים "משוגעים

ושוב, לגבי סוגיית הישארותו או עזיבתו, כוכב מבהיר: "ייתכן שאשאר בהפועל, נכון לעכשיו אינני יודע מה הכיוון לגביי ונהיה חכמים יותר בתקופה הקרובה. יכול להיות שגם אני אחזיר את החוב בסופו של דבר לאוהדים בכחול". בכל מקרה, יש לו מסר ברור מה צריך לקרות כדי שהפועל פ"ת תשוב לליגת העל במהרה: "חושב שהקבוצה צריכה להיבנות על שחקנים רעבים, שיבואו עם מטרה ברורה ומוצהרת, וישרתו נאמנה את המועדון – למען הקהל". בתור שחקן חוץ אני אומר בפה מלא שצריך יותר שחקני בית, אבל זה לא מחייב במאה אחוזים", הוא אומר וממשיך: "אין מן הנמנע שגם חבר'ה צעירים שיבואו כבר מאוגוסט הקרוב, עם רעב והשתלהבות, ייכנסו לקאדר וישתלבו", הוא מפרט ורומז על מחויבותו האישית לקבוצה בעונה האחרונה. 

על ההנהלה, בעל הבית והצוות המקצועי אין לו מילה אחת רעה להגיד: "מחוץ לדשא הכל היה נפלא – הירידה התרחשה על הדשא", הוא אומר בנחרצות. בעל הבית דורון בן דקון הוא אדם מדהים, המועדון מתוקתק ומסודר ונפלנו רק על הדשא בעונה הזו, כמובן בהתאמה לתקציב שעמד לרשות המערכת". כוכב חוזר ומבהיר: "הפועל פ"ת צריכה להמשך כמה שיותר שחקנים רעבים, ואפילו הייתי אומר 'משוגעים' שיראו מיד לכל הליגה הלאומית מה המטרה העליונה שלהם".

על הקהל, כמיטב המסורת, לכוכב יש רק קומפלימנטים חיוביים: "אני מאוד אוהב את האוהדים שלנו. כאב לי ונשבר לי הלב לראות אוהדים מסורים עם דמעות בעיניים בראש הזהב ובסמי עופר. הלוואי ונחזיר להם על כל ההשקעה, הליווי והעידוד מק"ש עד ב"ש", הוא מסכם שרומז שוב על האפשרות השרירה שיישאר בהפועל פ"ת גם בעונת 2015/16. ימים יגידו לאן ינשבו הרוחות.

לכתבות נוספות על הפועל פ"ת בכחול אמיתי

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...