דור העתיד של פ"ת

18/05/2014
חדשות

מערכת החינוך של פ"ת, כמו בכל עיר גדולה, מתברכת במספר רב של בתי ספר, ובמגוון רחב של תחומים ומגמות.

יצאנו לבקר בבי"ס תיכון עמל ב' – המהווה למעשה מרכז רב תחומי, שכולל מגמות שונות: תקשורת, פיסיקה, ביוטכנולוגיה ועוד. בית הספר ותלמידיו היו שותפים לאחרונה למספר הישגים מקצועיים משמעותיים: מקום ראשון בתחרות פורצי הכספות של מכון ויצמן, השתתפות כנציגי ישראל ב "FIRST" - תחרות בינלאומית לבניית רובוטים בסנט-לואיס (ארה"ב), ועוד.

התיכון, בניהול של ברוך קופל, מטפח מנהיגות, לקיחת אחריות, מעורבות ותרומה לקהילה. במסגרת זו קיימת קבוצת תלמידים שמאמצת ניצולי שואה, מתקיימות פעילויות בבית אבות הסמוך לבית הספר, ומתבצעות יוזמות רבות נוספות לאורך כל השנה למען אוכלוסיות שונות. "אנחנו רואים חשיבות רבה בפעילויות ואירועים מסוג זה. השנה גם תצא משלחת גדולה למסע פולין. ביום הזכרון - בנוסף לטקסים הכלליים, אנחנו מקיימים גם טקס מיוחד לחללים בוגרי בית הספר", מסביר קופל.

אחת המגמות הייחודיות של עמל ב' היא זו של תקשורת ניו מדיה, בניהולו של אריק בורנשטיין. מעבר לחדשנות שקיימת באופן טבעי במגמה זו, שעוזרת להצמיח תלמידים לתוך המקצועות החדשניים שאמורים להיות גם מקצועות העתיד בחברה המודרנית, תלמידי המגמה למעשה עוזרים לקדם גם את יתר המגמות בבית הספר, ע"י יצירת סרטוני תדמית לצרכים שיווקים לכל המגמות. כמו כן, למעשה כל דבר בבית הספר מתועד ע"י תלמידי המגמה, ועולה באופן מידי לאתר האינטרנט של בית הספר, ולערוץ היוטיוב של המגמה. כך תועדו לאחרונה אירועים רבים של בית הספר: מפגש עם סטודנטים מאוניברסיטת MIT, המסע לפולין, הדרכה של נציגי חברת APPLE העולמית שהגיעו לבית הספר ופעילויות ערכיות רבות נוספות.

פרויקט חשוב נוסף של המגמה מתבצע בשיתוף פעולה עם מוזאון פ"ת לאמנות. במסגרת זו יוצאים תלמידי המגמה למוזאון לחקור הבטים אמנותיים של התקשורת, במטרה ליצור כתבה תקשורתית בעזרת אלמנטים אמנותיים. הכתבה תהיה על נושאים מקומיים שקשורים לנוער. "אנחנו רוצים לפתוח את הראש לתלמידים בנושאי המוזאון והאמנות. חשוב לפתח את היכולת לפגוש עבודות אמנות בוידאו ולחוות דיעה על עבודות אלה. היכלות לבצע עבודות אמנות עם טאבלט באופן מיידי יוצרת תהליך של עיתונות אינטרנטית במיטבה", ממשיך קופל שמבטיח כי גם יתר המגמות יהיו שותפות לפרויקטים דומים בנושא, תוך שיתוף פעולה עם המוזאון.

בית הספר מקיים גם בכל שנה טקס חלוקת תעודות זהות לתלמידיו, באירוע מיוחד שמתקיים בירושלים. נקוה שיגדלו להיות אזרחים טובים ומועילים לחברה ולקהילה גם בבגרותם, כי למעשה זוהי מטרתה העיקרית של כל מערכת חינוך.

לכתבות נוספות במסגרת פרויקט החינוך של פורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...