גרמניה לומדת מפ"ת איך לקלוט מהגרים

27/03/2017
חדשות


שר החינוך הבווארי הגיע לפתח תקוה כדי ללמוד מקרוב דרכים לקליטת תלמידים עולים ומהגרים על רקע בעיית הפליטים באירופה בכלל ובגרמניה בפרט.

לביקור זה קדם סמינר מיוחד "חינוך לדמוקרטיה - ישראל בוואריה" שהתקיים בתחילת פברואר במינכן. בסמינר זה השתתפה משלחת חינוך מהארץ, וביניהם סיגלית הלל יאראק מנהלת האגף לחינוך יסודי. במהלך הסמינר הציגה סיגלית תוכניות העצמה ייחודיות לאוכלוסיית העולים.

המשלחת הגרמנית שהשתתפה בסמינר זה, מנהלים בכירים ממשרד החינוך הגרמני, מנהלי בתי ספר ומורים, התרשמה עמוקות מהעשייה החינוכית בפ"ת וביקשה לבקר בעיר על מנת להתרשם מקרוב מהתכניות ולבחון את התאמתן לצרכי הפליטים בגרמניה.

ואכן, ביום חמישי ה-23.3.17 הגיע השר Dr. Ludwig Friedrich ופמלייתו לבית ספר עמיטל והתרשם מהעשייה למען קליטתם המיטבית של העולים יוצאי אתיופיה. הביקור החל במופע דגלנות של דגלי ישראל ובוואריה ודברי פתיחה וברכה של ראש העיר איציק ברוורמן שהעלה על נס את איכות מערכת החינוך בפתח תקוה, והדגיש את השקעת הרשות המקומית בצרכי הילדים כולם.

ראש העיר העניק לשר עט מהודר וזכה לשי מהשר. רמי הופנברג פתח בדברי ברכה בגרמנית ופרס בפני השר את החזון החינוכי של העיר וציין נתונים חשובים על מורכבות האוכלוסייה בעיר. סיגלית הציגה בפני השר ומשלחתו את מאמצינו לחינוך תלמידי העיר לקבלת האחר והשונה וציינה את שלל התוכניות המופעלות בעיר לקידום חברה סובלנית יותר.

תלמידת נצח ישראל אינדיס איינהו ריגשה את כל משתתפי הכנס בדבריה על קשיי קליטתה כעולה מאתיופיה. אינדיס שנולדה באתיופיה ועלתה ארצה לפני כמה שנים סיפרה לנוכחים בשטף ובעברית רהוטה על הבדלי התרבות בין אתיופיה לישראל .

לאחר מכן יצא השר לבקר בכיתות הלימוד, ובמהלך הביקור התרשם עמוקות מהמורשת האתיופית לה נחשפים כלל תלמידי החינוך היסודי בעיר - סיפורי העלייה לארץ דרך סודן, אובדן היקירים אלו שנספו בדרך, תרבות ופולקלור, מאכלים ועוד - כאמצעי לקידום חברה שוויונית המטפחת את הזיקה של התלמידים למורשתם ותרבותם.

השר שוחח עם תלמידים רבים, צפה בלימוד של סיפור עם וריקוד אתיופים על ידי תלמידים והשתתף בטקס "הבונה" האתיופי - הכנת קפה. בדברי הסיום של הביקור הודתה הגב' שמחה גיל מנהלת ביה"ס לשר על ביקורו בבית ספרה.

השר העניק שי למובילי הביקור וציין בחום כי ביקר בלמעלה מאלף בתי הספר ברחבי העולם ומעולם לא זכה לחוויה מכבדת ומעצימה כזו! בכנס נכחו גם איציק דעי הממונה על החינוך הדתי, חזי חקאק דובר העיריה, שוש נגר מחמדית מחוז תא, ישעיהו תמנו מנהל המחלקה לזהות יהודית ועוד.

את הכנס ליוו מקהלות ביס עמיטל ויסודות ובמהלכו השתתפו גם ילדי בי"ס אורנים. את הביקור הנחתה בגרמנית קולחת גב' יעל שטרן מנהלת ממ"ד נווה אברהם.

(צילומים: לשכת דובר העירייה)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...