גני ילדים באם המושבות בסכנת סגירה מיידית

13/07/2016


אם כבר רשמתם את הילדים שלכם לגן לשנה הקרובה, כדאי שתבדקו שהוא לא בסכנת סגירה בקרוב. תושבים בשכונה שסובלים מרעש כבר פנו לבית המשפט בתלונה על מספר גנים בשכונה.

זה לא כל כך נעים לראות גן סגור, אך כפי הנראה ממש בקרוב זו תהיה המציאות, לפחות במספר גני ילדים בשכונת אם המושבות בפ"ת.

אומנם על פי תגובת דובר העירייה (ראו בהמשך) כרגע מדובר בגן אחד בלבד שקיבל צו סגירה, ואולם ממידע שהגיע לפורטל פ"ת, צפויים צווים כנגד מספר גנים נוספים, בעיקר ברחובות אחים ישראלית וגיסין, העשויים להיסגר כבר בחודש נובמבר השנה.

תושבים הגרים ברחובות אחים ישראלית וגיסין טוענים כי הפעילות בגנים הפרטיים הסמוכים לבנייני המגורים שלהם מנוגדת לחוק ומפריעה להם באורח החיים היומיומי.

עוד נודע לאחרונה, כי גם מתחם גני הילדים ברחוב יוני נתניהו, הפועל כבר כעשור באמצעות קראוונים עשוי להתפנות בעוד כשנתיים. עדיין לא הוחלט מה ואם ייבנה במקומו.

אנו נעדכן כאן בפורטל פ"ת בהתאם לחדשות שיהיו ולהתפתחויות בנושא.

תגובת דובר העירייה חזי חקאק לגבי הגנים ברחוב אחים ישראלית:

"לא מדובר בגנים עירוניים. יודגש כי הפניה במקבץ הגנים בשכונה והפנייה לבית המשפט היתה יוזמה של התושבים המתגוררים ברחוב. בימים אלו הרשות פועלת בהליכים משפטיים כנגד מס' גני ילדים פרטיים ברחוב אחים ישראלית בגין שימושים חורגים ממגורים לגן ילדים ללא קבלת היתר כדין מאת הועדה המקומית לתכנון ובניה פ"ת. בשלב זה, לא ניתנו צווי הפסקת שימוש לגני הילדים, למעט כאמור "גן אלמוגן", אשר הועדה המקומית אישרה שימוש חורג עד סוף שנת לימודים 2017 וועדת ערר מחוזית היא שקיצרה את התקופה עד לסוף לשנת לימודים זו, וההחלטה אושרה ע"י בית המשפט המחוזי. עוד נציין, כי האחריות לקבלת היתר לשימוש חורג ומתן הודעות להורים מוטלת על המשתמשים ומשכך אין להלין על הרשות הפועלת כדין".

מעורך הדין איתן בן דוד נמסרה התגובה הבאה לגבי גן "אלמוגן":

"אין כל צו סגירה נגד הגן. הייתה הרשעה על שימוש חורג כאשר צו הסגירה היה אמור להיכנס לתוקף אם לא יהיה היתר לשימוש חורג, אך בפועל ניתן היתר לשימוש חורג. בעקבות העובדה שניתן היתר בית המשפט גם ביטל את רישום הצו בלשכת רישום המקרקעין. הגן הזה הוא היחיד שמילא אחרי כל התנאים וקיבל היתר לשימוש חורג. כל יתר הגנים באיזור, למעט אולי אחד, פועלים ללא היתר וחלקם בהליכים משפטיים. בכל מקרה אין כל צו סגירה - לא על תנאי ולא בתוקף".

לחדשות נוספות באם המושבות
שתף ב-

תגובות

מי לוקח אחריות על טיפול בתינוקות?
רק גורמים פרטיים! אין מבנים בשכונה שמתאימים לאיכלוס גני פעוטות. כשיהיו - העלות שלהם תהיה מטורפת. עלויות שכמובן מגולגלות על ההורים. בשכונה ותיקה בעיר שילמתי 2100 ש"ח לחודש ופה 3000 ש"ח!! האחים ישראלית זה המקום היחיד בקרבת השכונה שנותן מענה סביר.... אין עוד מקום של בתים עם חצר בשכונה. למה לא לוקחים בחשבון את זה בתכנון שכונה כזו? שתקום העירייה ותאפשר להקים גנים פרטיים למשל בשרגא רפאלי....
ורד הדר - 14/07/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...