גן מוסיקלי בר לב

25/10/2016
חדשות


בבית חינוך בר לב בפתח תקווה, בניהולה של דולי מוטולה, הוקם גן מוסיקלי ערכי ביוזמת תלמידי קבוצת אמירים (תכנית של האגף למחוננים שחלק מתלמידי בר לב נוטל בה חלק) ובשיתוף ההורים.

התלמידים יזמו, תכננו, נפגשו עם מומחים, צלמו גנים שונים, חשבו על כלי נגינה מחומרים ממוחזרים ובחרו שירים בהלימה לערכי מפתח הלב, כאשר לכל שיר חיברו פעילות חברתית-ערכית.

במהלך השנה תלמידי ביה"ס ילמדו את השיר ויחשבו איך ניתן לשלב את כלי הנגינה שבגן תוך הקפדה על ערכים שונים כמו אחריות, שיתוף פעולה, עבודת צוות, שונות שביצירה ועוד.

הפעילות בגן המוסיקלי תועבר על ידי התלמידים שילמדו את השירים, יפעילו תלמידים אחרים באמצעות כלי הנגינה השונים שבגן, כל זאת תוך הקפדה על ערכים מנחים והנהגות ערכית כדרך חיים.

בין השאלות שאליהם הילדים יתייחסו במסגרת הפעילות בגן: האם נתתי יחס מכבד? האם שתפתי פעולה עם חבר? באילו מצבים בחיי היום יום אנחנו נשתף פעולה, נגלה אחריות, נתייחס לשונות?

כמובן שהילדים יתבקשו לתת דוגמאות מחיי היום יום והדבר יקבל התייחסות על ידי המחנכות שיתנו בכל שבוע צל"ש ערכי ופעם בחודש מנהלת בית הספר תעניק צל"ש ערכי על התנהגויות ערכיות.

במהלך חופשת הקיץ הגיעו התלמידים והקימו את הגן בשיתוף פעולה, עבודת צוות וסיוע של מומחים בתחום (חברות הבונות גנים מוסיקליים, באגף למחוננים, תכניות משרד החינוך בנושא הערכים "מפתח הלב") וכעת תתחיל הפעילות בגן המוסיקלי.

(התמונות באדיבות בית הספר)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...