גידול של 65% בדוחות על עבירות חניה בפ"ת

13/02/2017
חדשות


אמצעים חדשים לאכיפת חניה בפ"ת יופעלו בשנת 2017. בשנה החולפת הוגברה האכיפה בנושא, אך רק 362 דוחות נרשמו בשכונת אם המושבות.

בינואר 2016 קלט האגף לפיקוח רב תכליתי את פקחי החניה מהחברה לפיתוח וכן מספר מפקחים רב תכליתיים שאוכפים באזוריהם את חוקי העזר העירוניים ובמקביל אוכפים עברות תעבורה.

התמונה באדיבות העירייה

אחד היעדים המרכזיים של האגף לפיקוח רב תכליתי בניהולו של יוסי יואלמן לשנת 2016 היה הגברת האכיפה בתחום עברות החניה בדגש על בריונות חניה שמסכנת את הולכי הרגל והנהגים ו/או מהווה הפרעה לתנועה. הושם דגש מיוחד על אכיפה של רכבים החונים בחניית נכים, רכבים החוסמים מדרכות ומסכנים את חייהם של הולכי הרגל הנאלצים לרדת מהמדרכה לכביש, וכן רכבים החונים באופן מסוכן בצומת או על מעבר חציה.

כפי שניתן לראות בנתונים המצורפים בתחום בריונות החניה – עלתה האכיפה באופן משמעותי, כאשר המטרה היא לשמור על הסדר הציבורי ולמגר את תופעת החניות המסוכנות. יש לציין כי השנה נתקלו הפקחים מספר פעמים בתגובות אלימות של נהגים שנקנסו. בכל המקרים הליך האכיפה הושלם ולעיתים אף זומנה המשטרה על מנת לסייע בהשלמת התהליך ולדאוג לביטחון הפקח.

יחד עם זאת, מהנתונים ניתן לראות בבירור כי בחלק מהשכונות כמעט ולא מתבצעת פעילות אכיפה, כשהבולטת ביניהן היא אם המושבות שבה ניתן פחות מדו"ח אחד ליום בממוצע שנתי.

ראש העיר איציק ברוורמן: "שמנו לנו למטרה למגר את בריונות החניה, ולצמצם את מספר המקרים בהם נהגים מחנים את רכבם בצורה מסוכנת המסכנת את שלום הנהגים האחרים וכמובן את שלום הולכי הרגל. פקחי האגף לפיקוח רב תכליתי עושים מלאכתם נאמנה, במסירות ובמקצועיות לטובת השלטת הסדר במרחב הציבורי, וגם השנה ימשיך האגף במגמה זו של אכיפה ללא פשרות של רכבים החונים בצורה מסוכנת."

יוסי יואלמן מנהל האגף לפיקוח רב תכליתי: "האגף שם לו למטרה לצמצם בצורה משמעותית את תופעת בריונות החניה המסכנת חיים ופוגעת בשגרת החיים. האכיפה הינה האמצעי בדרך למטרה - חניה כחוק. בשנת 2017 מתכנן האגף להכניס אמצעי אכיפה טכנולוגיים שיעזרו למגר בריונות חניה בצירים ורחובות ראשיים לרווחת הנהגים והולכי הרגל ולבטיחותם."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...