גוברת התעניינות הורים בפ"ת בשיטות לימוד חדשניות

01/07/2014
חדשות

היוזמה להקמת בית הספר הייחודי בפתח-תקוה מעבירה הילוך. להזכירכם מדובר ביוזמה להקמת בית ספר אחר בפ"ת, שהחינוך בו יתנהל בשיטת הPBL  – למידה מבוססת פרוייקטים.

הערב התקיימה הרצאה של ד"ר צבי לירז, המלווה הקמת בתי ספר דומים ברחבי הארץ, והוא למעשה מטמיע שיטת ה PBL בישראל. ד"ר לירז צפוי להיות מעורב גם בהקמת בית ספר מסוג זה בפ"ת. להרצאה המאלפת הגיעו הורים רבים שגילו התעניינות רבה בנושא.

ד"ר לירז הדגיש בדבריו כי כיום, בניגוד אולי לעבר, מערכת החינוך ובמיוחד המורים עצמם פתוחים לרעיון של דרכי למידה חלופיות, שבמרכזן עומד החיבור לעולם האמיתי, ולא רק שינון חומרי לימוד בעל-פה. הוא אף ציין נתון מעניין כי שיטת לימוד שכזו יוצרת סביבה וסיטואציה שהעלימו עפ"י נסיונו אלימות בבתי הספר כמעט לחלוטין.

יוזמי הרעיון להקמת בית-ספר שכזה מקווים לקבל את תמיכת העירייה ומשרד החינוך למהלך, ואולם נחושים בכל מקרה להקים את בית הספר כבר בשנת הלימודים שתחל בספטמבר 2015, גם אם יהיה מדובר בבי"ס פרטי שהעלויות שלו יהיו גבוהות.

סקירה נרחבת יותר של המפגש הערב והסבר מפורט על מהות השיטה, כולל הערכים והיתרונות שלה, וכן עדכונים לגבי התקדמות היוזמה המקומית כאן בעיר, יעלו בימים הקרובים בפורטל פ"ת.

לאתר בי"ס אחר בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...