גביע הכסף לנבחרת הדיבייט של פתח תקוה בתחרות העולמית

22/11/2015
חדשות

משלחת מבתי הספר אחד העם ורשיש שהשתתפו בתחרות World's Scholar's Cup - Tournament of Champions  באוניברסיטת ייל בארה"ב, זכתה בגביע הכסף בתחרות הדיבייט וב- 29 מדליות אישיות וקבוצתיות בקטגוריות השונות. נבחרת אחד העם זכתה ב- 16 מדליות ונבחרת רשיש זכתה ב- 13 מדליות.

תחרות ה-WSC  הייתה השלב האחרון בגביע האלופים בשיג ושיח - דיבייט. בתחרות השתתפו 690 מצטיינים מ- 27 מדינות בכל העולם, ביניהן: סין, סינגפור, מלזיה, אינדונזיה, הונג קונג, ארה"ב, שוויץ ועוד. התחרות הייתה מאתגרת מאד והמשלחת מפתח תקוה הצליחה להגיע להישגים מרשימים ביותר. דגש מיוחד הושם על תהליך הלמידה שדרש להציג יכולות רטוריות גבוהות, הבנה, ניתוח מידע, קבלת החלטות בזמן קצר, מנהיגות ועבודת צוות. המשלחת הגיעה להישגים בבולטים ביניהם גביע כסף לקבוצה שזכתה בדיבייט, ומדליות בתחומי הספרות, היסטוריה, מדעי החברה ומדעים. בנוסף לכך, זכתה המשלחת במקום הראשון במקצה האומנויות. שיתוף הפעולה של כל הצוותים היה למופת וסייע להם להגיע להישגים הגבוהים.

משלחת אחד העם עם המורה דליה בן אסא

הישגים הבולטים היו זכייה בגביע כסף לקבוצה שזכתה בדיבייט: מאיה מיכאלי, מעין אסיסקוביץ' ויובל בקר. חשוב לציין את התלמיד יובל בקר, אשר נבחר (מבין 690 המשתתפים) לאחד מבין שמונת הנואמים המצטיינים ביותר בתחרות להשתתף בדיבייט הראווה, והסב כבוד גדול למדינת ישראל, משרד החינוך - אגף המחוננים והעיר פתח תקוה.

המשלחת מחטיבת רשיש

דליה בן אסא רכזת המחוננים העירונית, המאמנת את נבחרת אחד העם וליוותה את המשלחת: "ההשתתפות בתחרות דרשה מכל חברי המשלחת והמלוות עבודה והשקעה רבה. עבדנו לילות כימים להכנת המשלחת, בארגונה ובהשגת המשאבים. ייחודיות התחרות הייתה בתהליך עבודת הצוות ושיתוף הפעולה בין התלמידים". יפה גלוסקא, רכזת האנגלית ומנהלת נבחרת הדיבייט של רשיש הוסיפה: "אין ספק שההשקעה הרבה של התלמידים במהלך ההכנות ניכרת בהישגים המדהימים של המשלחת. אני מאמינה כי החוויה תלווה את כל התלמידים עוד זמן רב".

גביע הכסף עם צוות הדיבייט: מעין אסיסקוביץ', רכזת המחוננים העירונית דליה בן אסא, מאיה מיכאלי ויובל בקר

ראש העיר איציק ברוורמן בירך את התלמידים ושיבח את הישגיהם: "פגשתי את הנבחרת בטרם יצאה מהארץ, וראיתי קבוצת תלמידים חדורת מוטיבציה ורצון להצליח. אין לי ספק כי ההשקעה הרבה של המורים וכמובן של התלמידים נשאה פרי. כל הכבוד להם!".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...