בת מצווה משותפת של 23 בנות יוצאות הקהילה האתיופית בפ"ת

03/01/2016

אירוע חגיגי ומרגש לבנות מצווה התקיים בשבוע שעבר - י"ז בטבת תשע"ו. אירוע מסוג זה מתקיים זו השנה הרביעית ביוזמת מר ישעיהו תמנו - מנהל מחלקת זהות יהודית וקליטת עולי אתיופיה במינהל החינוך אגף חינוך יסודי, מסיבת בת מצווה ל- 23 בנות, יוצאות הקהילה האתיופית שלמדו בסדנאות הכנה לקראת האירוע.

את האירוע כיבדו בנוכחותם: עו"ד איציק ברוורמן - ראש העיר, הרב הראשי לעיר פ"ת הרה"ג מיכה הלוי שליט"א, הרב הראשי בישראל לקהילה האתיופית  הרה"ג יוסף עדנה שליט"א, עו"ד איציק דעי מ"מ ראש והממונה על החינוך הדתי, מר רמי הופנברג מנהל מינהל החינוך, הגב' סיגלית יאראק – מנהלת אגף חינוך יסודי, ארוחים ובני משפחה רבים.

אירוע זה מהווה את שיאו של תהליך שנמשך 3 חודשים, אשר הכין את הבנות לקראת כניסתן לגיל מצוות בסדנא אותה הנחתה הגב' חגית עוקבי. מטרת הסדנא הייתה העמקת זהותן היהודית של הבנות וכן נושאים המתאמים לבנות מצווה כגון: גיל ההתבגרות לפי התורה, התפתחות פיזיולוגית ורוחנית, חיוב נשים במצוות התורה, דמותן של האמהות ונשים בתנ"ך, צניעות מהי, מצוות הדלקת נרות והפרשת חלה ועוד...

צילום: אולפני חן

את נושא ארבע האמהות למדו הבנות באופן חווייתי ביותר ע"י מפעילה אשר שיתפה את  הבנות בהמחזת הנושא באמצעות תלבושות מרהיבות, תפאורה ומוזיקה המתאימה לתקופה. הבנות שיתפו פעולה ואף הביעו את התלהבותן והנאתן הרבה מהפעילות.

במפגש מרגש עם הרבנית טליה כהן, הכינו הבנות בצק להפרשת חלה. פעילות זו הייתה מרגשת עד מאוד וכללה סיפורים מרגשים בנושא הפרשת חלה.

הבנות אף למדו לקלוע חלות וצורות שונות ומיוחדות מן הבצק. בסוף הפעילות הבנות אפו את החלות ולקחו לביתן. ובנוסף במהלך הסדנא הבנות ביצעו פעילות יצירה בנושא צניעות האישה.

המסיבה בה נכחו הבנות ובני משפחותיהן כללה תוכנית עשירה ומגוונת- בנות המצווה נשאו דרשה משותפת והקריאו את 12 מידות .

אמן הפנטומימה מר עופר גורן אשר גילם את דמותם של אדם וחוה, וכוחה של התפילה את חופה וקידושין עלפי המסורת בעם ישראל ודוד וזאת בדרך הומוריסטית ומשעשעת בשיתוף עם הקהל. השמחה הייתה גדולה עד מאוד, על רחבת הריקודים רקדו לצלילי שירי מסורת של הקהילה ושירים חסידיים עם התקליטן דן מלקה. ראוי לציין כי האולם היה מעוצב בטוב טעם ע"י קייטרינג ברכת השם. במהלך הערב עזרו לכלות המצווה ולהורים המתנדבים מהקהילה- מנהיגות החינוכית שפועלת במהלך השנה למען הקהילה במסגרת המחלקה לזהות יהודית וקליטת יוצאי אתיופיה.

האירוע נחגג באולם האודיטוריום של אולפנית ישורון ברוב פאר והדר, בהנחייתו של מר ישעיהו תמנו, מנהל מחלקת זהות יהודית וקליטת יוצאי אתיופיה, אשר גם תרגם את הברכות לכבוד ההורים והנוכחים בני הקהילה האתיופית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...