בסיפרייה כבר ביקרתם?

23/09/2014
חדשות

בחודשים יולי ואוגוסט מעל 20,000 תושבים בפ"ת השאילו ספרים באחת מהסיפריות העירוניות הרבות הפרוסות ברחבי העיר, וזאת בנוסף לאלפים הרבים שהגיעו לחדרי העיון בסיפריות.

למען האמת, רשת הסיפריות בפ"ת נותנת שירותים מגוונים, מהווה הרבה יותר מסיפרייה במובן המסורתי שלה, וממלאת פונקציות רבות נוספות.

רות דוד, מנהלת האגף לסיפריות עירוניות במנהל התרבות בעיריית פ"ת, מספרת לפורטל פ"ת: "אנחנו פרוסים בכל העיר והדגש שלנו הוא להיות עם הפנים לקהילה. בנוסף להשאלה ועיון יש לנו קטלוג אונליין והציבור יכול לעיין במאגרי המידע מהבית. אנחנו מקיימים גם אירועים שונים, כגון שעות סיפור, ימי עיון, מפגשים ברחבי העיר ופרוייקטים נוספים. אנחנו מקיימים גם אירוע שנתי בשבוע הספר בבית קפה, והשנה הגיעו אשכול נבו ודנה ברגר".

הסיפרייה המרכזית

אחד הפרוייקטים שעליהם מדברת רות הוא "גיל ונוער" – פרוייקט הדגל של הסיפרייה, במסגרתו מאתרים יועצות בתי הספר תלמידים נזקקים ומספקים להם שיעורי עזר ע"י מורים מתנדבים. רות מוסיפה בנושא: "מדובר בתפיסה חברתית והדגש הוא על עזרה לילדים בעלי צורך לימודי וכלכלי. היו לנו הרבה הצלחות, הצלחנו להעביר תלמידים בגרויות ואנחנו מקבלים המון מכתבי תודה. בהזדמנות זו אני רוצה לבקש ממורים נוספים המוכנים להתנדב להצטרף לפרוייקט".

פרוייקט נוסף שנמשך כבר שנים רבות, הוא של חניכת בעלי מוגבלויות. במסגרת זו ילדים המתמודדים עם אוטיזם, מבתי ספר מיוחדים בעיר, משתלבים בפעילות בסיפרייה, כגון סידור הספרים במדפים - כל אחד לפי הצרכים והיכולת שלו. הם מגיעים לסיפרייה פעם בשבוע, לומדים לעבוד ולהשתלב בכפוף למגבלות של כל אחד.

הסיפרייה באם המושבות הוותיקה

הסניף המרכזי של רשת הסיפריות נמצא כידוע במרכז העיר – מעל אולם שרת. מדובר אומנם במקום ותיק, אך הוא ממוזג ונעים לשהות בו. הסיפרייה המרכזית פתוחה כל יום מהבוקר ועד הערב, ומגיעים אליה קהל רב ומגוון: תלמידים, מובטלים, פנסיונרים, צעירים, מבוגרים ואפילו הומלסים. הם מגיעים לעיין בעיתונים, בספרים, בכתבי העת ובמחשבים. בסיפרייה, על שם א.ספיר, מצוי אוסף ספרים עשיר ומגוון, כולל באנגלית וצרפתית. חדר העיון כולל גם סיפרייה תורנית המכילה אוסף גדול של סיפרי קודש ופרשנות, חדר עיון לסטודנטים וכן אינטרנט חופשי ומחשבים ניידים להשאלה ושימוש במקום.

כאמור, סניפים רבים נוספים פרוסים בשכונות בכל רחבי העיר (כפר גנים, הדר גנים, יוספטל ועוד...), ואת הפרטים המלאים (כולל כתובות ושעות פעילות) והעדכונים ניתן לראות באתר האינטרנט, בדף הפייסבוק ובערוץ היוטיוב של הסיפרייה העירונית, המנוהלים ע"י שניר מורדוך. בחודש נובמבר ייפתח סניף גדול וחדיש בשכונת אם המושבות החדשה ברחוב מבצע יפתח 15 (בתוך בניין הקונסרבטוריון החדש בפ"ת). מובטחת חוויה יוצאת דופן, אז שווה לחכות!

אם המושבות החדשה - חוויה מובטחת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...