בני נוער מגרמניה וישראל מתנדבים יחד ב"גן פנינה"

20/03/2016
חדשות

הפרויקט נועד לחבר בין בני נוער מגרמניה וישראל, בין בעלי נכויות לבין כאלו שאינם סובלים מנכויות, וזאת על מנת להעשיר את עולמם ולקדם את נושא "ההכלה" של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות החינוך הרגילות בשתי המדינות.

זהו פרויקט ייחודי ביוזמתן של חברות ילדות יהודית פריס (מורה בתיכון בגרמניה) וירדנה טאוב (מנהלת גן מרכז הפנינה לילדים עם שיתוק מוחין).

הודות לאיל"ן, מינהל החינוך בעיריית פתח תקוה ותיכון "רג'ין הילדנברנט" בגרמניה, החלום הפך למציאות. בשנה שעברה הגיעה לארץ משלחת של בעלי תפקידים ותלמידים נכים ושאינם נכים מברנדנבורג שבגרמניה וזאת לאחר שלאחרונה חוקק חוק השילוב בגרמניה המעודד שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים במערכת החינוך הרגילה. המשלחת הגיעה להכיר את מערכת החינוך בארץ בכלל ובפתח תקוה בפרט. בנוסף, התלמידים טיילו יחד ברחבי הארץ והמשלחת אף ביקרה בתיכון "ברנר" ובגן "מרכז הפנינה", אשר 70% מבוגריו הם בעלי צרכים מיוחדים המשתלבים במערכת החינוך הרגילה.

בשנה שעברה הוזמנה המשלחת הישראלית לביקור גומלין בברלין, בבית הספר ע"ש רג'ין הילדנברנט במחוז ברנדנבורג גרמניה אשר 12% מתלמידיו בעלי צרכים מיוחדים. המשלחת הישראלית התרשמה מהמבנה החדיש של בית הספר, התנאים הנוחים ומהמקצועיות הרבה בטיפול בתלמידים בעלי צרכים מיוחדים.

השנה הגיעה משלחת מהתיכון הגרמני לחילופי משלחות עם בני נוער מתיכון נווה גן בהנהלתה של אמירה רוזן, שנרתמה לקחת חלק ולהיות שותפה בפרויקט ייחודי זה. חילופי המשלחות הם בדגש על התנדבות עם אוכלוסיית ילדים בעלי נכויות פיזיות. קצת לפני יום המעשים הטובים הגיעה המשלחת מגרמניה היישר לתיכון נווה גן שם התפזרו לבתים המארחים. וביום המעשים הטובים ב- 15.3.16 הגיעו המשלחות הישראלית והגרמנית לגן מרכז הפנינה (גן לילדים עם שיתוק מוחין ונכויות פיזיות קשות) לפעילות התנדבותית. התלמידים חולקו לזוגות (נציג מכל מדינה) ועזרו בהכנת מסיבת פורים בגן מרכז הפנינה ואף יסייעו בארגון והפקת האירוע בחג עצמו.

ראש העיר איציק ברוורמן אשר הגיע אף הוא להתנדב בגן פנינה במסגרת "יום המעשים הטובים", פגש את חברי המשלחות ואמר כי הוא נרגש שהם בחרו להתנדב דווקא בגן פנינה "מחמם את הלב לראות את בני הנוער מגרמניה וישראל פועלים יחד למען ילדי הגן שנהנים מאד מהחוויה והפעילות. יישר כוח ליוזמות, לתלמידים ולכל העוסקים במלאכה".

שתף ב-

תגובות

כל הכבוד לירדנה טאוב על היוזמה!
מדהימה
ערן - 24/03/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...