בני הנוער בפ"ת מובילים תהליכים ערכיים

30/03/2015
חדשות

ביום רביעי 25.3 התקיים באגף הנוער והצעירים מפגש שולחנות עגולים במעמד ראש העיר איציק ברוורמן וסגנו ראש מינהל החינוך איציק ישראל. בכנס השתתפו למעלה מ 100 בני נוער ממסגרות שונות בעיר (מועצות תלמידים, תנועות נוער, מד"צים, מרכזי נוער, פרויקט עוצמה ועוד), ודנו בקידום פעילויות ערכיות לנוער ומימוש הערך הנבחר על ידם "הגשמה עצמית".

הכנס התקיים במסגרת תוכנית "נוער בוחר ערך כדרך" בהובלת אגף הנוער והצעירים יחד עם מועצת הנוער העירונית, לתהליך היו שותפים כל הגורמים העירוניים שפועלים במסגרות הפורמאליות והבלתי פורמאליות בעיר: מינהל החינוך, האגף לחינוך על יסודי, תוכנית עיר ללא אלימות והאגף לטיפול בפרט.

את התהליך התחילו מועצת הנוער העירונית בחודש פברואר. בני הנוער העלו את הצרכים השונים ובחרו מספר ערכים בליווי צוותי הנוער הבוגרים ביחידות העירוניות. הערכים השונים הוצגו ע"י נציגי מועצות התלמידים בבתי הספר והתלמידים בכלל רחבי העיר, בחרו את הערך  של ״הגשמה עצמית״. באי הכנס, נציגים של כלל בני הנוער בעיר, העלו דרכים יצירתיות למימוש הערך כמו: מירוץ ספורט עירוני, פיתוח אפליקציה לנוער ולמועצת הנוער, תחרויות שירים וסרטים, תערוכת אומנות, סדנאות לימודיות ועוד. בעתיד יתכנסו בשנית ויחליטו על דרך הפעולה המתאימה.

ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן שנכח בכנס הציג בפני בני הנוער את התוכניות השונות, הדגיש את התהליכים שנעשים בשיתוף בני הנוער לשם יצירת מחויבות שתרתום את בני הנוער לפעילויות ערכיות וכן תעצים ותחזק את הנוער. ברוורמן: "המטרה להוביל ערך של פיתוח הכלים האישיים לצד פעילויות התנדבות ותרומה לקהילה. אני מאמין שבני הנוער יכולים להוביל מהלכים משמעותיים וליצור שינוי גם בקרב בני הנוער עצמם וגם בקהילה כולה".

דביר שפירא, יושב ראש חטיבת גולדה ונציג מועצת הנוער העירונית, הסביר את הערך שנבחר: ״יש בני נוער רבים שמילאו מגירות שלמות בציורים ושירים אבל לא עשו עם זה כלום. אנחנו רוצים שכל בני הנוער בעיר יוכלו להגשים את עצמם ואת כישוריהם השונים אך לא רק בתחומי עניין ובתחביבים, אלא גם בתחום הלימודי״.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...