בניית חדרי קירור והקפאה - כל מה שצריך לדעת

22/03/2020
עסקים וכלכלה

קחו את המקרר ואת המקפיא שיש לכל אחד מאיתנו בבית, הגדילו אותם פי כמה וכמה, וקבלו חדר קירור או חדר הקפאה. כמובן שזהו הסבר פשטני מאוד על מהו חדר קירור. חדר קירור צריך להיות מותאם לתנאי הסביבה בה הוא נבנה, להתאים לסוג המוצרים אותם הוא מקרר, כשתכנון חדרי הקירור לוקח בחשבון את יעילות הקירור שצריכה להיות מושלמת מצד אחד, ואת הצורך במערכת קירור חסכונית וירוקה ככל האפשר.

סוגים שונים של חדרי קירור

כידוע מפרידים בין חדרי קירור לסוגים שונים של מוצרים. חדרי קירור או בתי קירור צריכים להתאים ולספק את תנאי הקירור או ההקפאה האופטימליים למוצרים המאוחסנים בהם. ישנם חדרי קירור לבתי חולים בהם מאוחסנים ציוד רפואי, תרופות וחומרים אחרים הנמצאים בשימוש. ישנם חדרי קירור לגידולים חקלאיים, כאשר  לרוב תהיה הפרדה בין הגידולים על פי סוגיהם. התנאים להם זקוקות בננות אינם בהכרח התנאים להם זקוקים מלפפונים. בכל מקרה החדר מצויד במערכת קירור מתקדמת המותאמת לסוג המוצר אך ניתנת לשינוי.

כיצד נעשית בניית חדרי קירור

באופן עקרוני, בניית חדרי קירור יכולה להיות מאפס, כלומר הקמת חדר קירור ייעודי, ויכולה להיות הפיכת חדר או מחסן קיים לחדר קירור. בין אם זהו חדר קירור שמוקם ובין אם חדר שהופך לחדר קירור, החדרים משלבים מערכות פיקוד ובקרה מתקדמות כפי שמייצרת חברת אגריקור, מערכות פיקוד ובקרה המאפשרות לכם לשלוט באופן מוחלט בתנאי הקירור.

כך חדרי קירור לבשר לא חייבים תמיד להיות כאלה אלא ניתן לשנות את המוצרים המאוחסנים בחדר. בניית חדרי קירור אולי נשמעת כפעולה פשוטה, אך כדי שהקירור יהיה יעיל וניתן יהיה לקבוע את תנאי הקירור המדויקים חשוב לעבוד עם חברה המתמחה בקירור לתעשייה ולחקלאות השונים כמובן מתנאי הקירור הביתיים.

תהליך בניית חדרי הקירור

השלב הראשון בבניית חדרי קירור היא היכרות מקדימה ומעמיקה עם צרכי הלקוח, מהם סוגי המוצרים שאמורים להיות מאוחסנים בחדרי הקירור או ההקפאה ומהם התנאים המדויקים הנדרשים לקירור יעיל שלהם. בניית החדר כוללת הקמת תשתית לחדר, הקמת והתקנת גופי קירור והכנסת מערכות הפיקוד והבקרה.

מערכות הפיקוד והבקרה לא רק מאפשרות לשלוט בתנאי הקירור אלא גם מתריעות אם ישנם שינויים בתנאים בשל שינוי חיצוני כלשהו. המערכות ניתנות לשליטה מכל מקום באמצעות אפליקציה כך שגם אם אתם נמצאים בחלק אחר של המפעל או נמצאים באותו זמן בשטח החקלאי ניתן לבדוק את התנאים שישנם בכל רגע ולשנות אותם אם נדרש.

לסיכום,

מערכות קירור מתקדמות הן הכרחיות על מנת לאפשר למוצר חיי מדף ארוכים. כאשר מדובר על מוצרים הקשורים לרפואה קירור מדויק עד כדי עשירית המעלה הוא קריטי, כמו גם לחות מדויקת. מערכות של חברה התמתחה בתחום כמו אגריקור יספקו את תנאי הקירור או ההקפאה המדויקים.

המאמר נכתב באדיבות https://www.agrikor.co.il/

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...