במקומה הטבעי

09/05/2014
חדשות


8,500 צופים ראו היום באיצטדיון ראש הזהב את הפועל פ"ת מביסה ללא קושי את הפועל נצרת-עילית 3:0 וחוגגת באופן רשמי את חזרתה לליגת העל ולצמרת הכדורגל הישראלי, שם מקומה.

התפאורה והתצוגה של הקהל, שגם השנה לא נטש את הקבוצה ברגעים הקשים, היו מושלמות. אין ספק שיש לו חלק משמעותי בהעפלה לליגת העל, בעונה בה היכולת על המגרש היתה בינונית ומטה ברוב המשחקים. גם העיתוי של המשחק היה מושלם, כשלמעשה הוא היווה המשך לחגיגות יום העצמאות. נהוג לומר על משחקים כאלה שהיכולת בהם לא חשובה אלא רק התוצאה, אבל אולי בהפוך על הפוך, דווקא היום הפגינו רוב השחקנים של ניסן יחזקאל יכולת טובה.

ראש העיר איציק ברוורמן, שחקני עבר של המועדון ועוד הרבה אוהדים "רדומים" לא החמיצו את ההזדמנות ובאו לתמוך בקבוצה במשחק העליה. על קברניטי המועדון מוטלת המשימה לדאוג לכך שגם בליגת העל ילוו את הקבוצה אלפי אוהדים בכל משחק, כשהמפתח הוא שיווק נכון. אין גם ספק שהקבוצה תצטרך להתחזק באופן משמעותי כדי לא להתבזות בליגת העל בשנה הבאה.

הקהל של הפועל פ"ת שולט

אדיראן פרננדז שהיה בספק למשחק בשל פציעה, עמד במוקד הדקות הראשונות, כשספג כדור בפניו שניות משריקת הפתיחה. בעודו מטופל מחוץ לקווים, יצאה הקבוצה להתקפה ראשונה שהסתיימה בשריקת השופט לכדור עונשין מ-11 מטרים לאחר הכשלה על שחר בלילטי. פרננדז חזר מיד למגרש לבעוט את הפנדל פנימה – 1:0 לכחולים כבר לאחר 3 דקות של משחק ברוטו (ובערך 30 שניות נטו...). לפתיחה המדהימה, שהזכירה את זו מול הפועל ר"ג במשחק העלייה לפני 6 שנים, היה הפעם המשך אפילו טוב יותר, כשבדקה ה-25 דיוויד גומז ניצל כדור קרן מסוכן של שי רביבו, וכיאה לברזילאי שמכבד את עצמו כבש במספרת מדהימה וקבע 2:0. בדקה ה-69 גומז השלים צמד, ממש כמו בשבוע שעבר, הפעם לאחר בישול של ליאור אסולין, ונתן את האות לחגיגות העליה.

פרננדז חוגג עוד לפני שריקת הסיום

ומה הלאה? ההנהלה החדשה של הקבוצה תצטרך להוכיח (אולי גם לעצמה) שהפועל פ"ת היא לא עוד מועדון בכדורגל הישראלי, שמטרתו לשרוד בליגת העל, למרות שלכאורה על הנייר, ובהתחשב בנתוני הפתיחה הרבה יחתמו על כך. בואו נקווה שהאנשים שמחזיקים בהגה יחשבו בגדול, ויבינו שהמטרה האמיתית היא להיות בצמרת ליגת העל. בעוד כמה ימים כשהחגיגות יסתיימו, תחל העבודה הקשה כדי לנצל את ההזדמנות, אולי האחרונה, להציל את המועדון הגדול הזה.

האוהד וההיסטוריון ניסים קלדרון

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...