במעמד נשיא המדינה חגג חנן יובל יום הולדת 70 בפ"ת

06/10/2016
חדשות

באירוע מרשים ועמוס בכוכבים חגג הזמר והיוצר חנן יובל יום הולדת 70, במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין.

נשיא המדינה ורעייתו כיבדו את חנן יובל ואת העיר פתח תקוה בנוכחותם והגיעו אמש (5.10.16) להיכל התרבות בעיר, לאירוע שיזם מנכ"ל ההיכל אריה ימיני, והוקדש כולו לחנן יובל וליצירתו.

נשיא המדינה סיפר כי הוא מכיר את חנן יובל כבר שנים רבות כאשר זה החל את תפקידו כיו"ר אמ"י (ארגון אמני ישראל) ואילו כבוד הנשיא כיהן אז כשר התקשורת.

חנן יובל נרגש מהמחווה סיפר כי הוא מכיר את הנשיא בזמן שזה כיהן כשר התקשורת, אבל כבוד הנשיא לא שכח אותו גם בהמשך כאשר כיהן כיו"ר הכנסת, אז זימן אותו לשיר באירועים שונים ואף העניק לאמ"י מענק כספי.

צילום: גידי לויתן

נשיא המדינה ברך את חנן לרגל יום הולדתו ואמר: "קשה לדמיין את המוסיקה הישראלית, את התרבות והרוח הישראלית בלי הצלילים המופלאים והקלאסיקות הנפלאות שלך. קלאסיקות שהן לחנה המתנגן ועולה של ישראל היפה, שהיא עדיין יפה, ותהיה יפה. ישראל הפיוטית, החולמת, ישראל של התקווה, האהבה, האמונה, התמימות, השמחה, הכמיהה והגעגועים. ישראל האופטימית, המקווה לטוב. ישראל של זך ועמיחי וזלדה של אלתרמן וקרליבך ויוסי בנאי. ישראל שלך ושלנו. אתה חנן פורט על מיתרי הגיטרה, אבל לא פחות מזה על נימי הנפש ועל נימי הלב".

"חנן, בהגיעך לגיל הצעיר שבעים," אמר הנשיא בסוף דבריו בחיוך: "'עוד לא הגיע הזמן ידידי, ללכת בשבילי הגן, נשענים על מקל עם ערב. אני מאחל לך ולנו שנזכה ליהנות ממך עוד הרבה שנים ולשיר איתך. שתיבת הזמרה לא תחדל להתמלא במנגינות חדשות. בלחנים חדשים, גם ב'ימים שעוד נכונו לנו'. יום הולדת שמח, חנן. שנה טובה ושנים טובות. מזל טוב."

ראש העיר איציק ברוורמן הודה לנשיא על שכיבד את העיר בנוכחותו, ובירך את חנן יובל על שנים רבות של יצירה בלתי פוסקת: "אין אומרים שבחו של אדם בפניו, אבל הערב אנו חורגים ממנהגינו ובהחלט אומרים לך חנן, תודה! תודה על תרומתך רבת השנים למוסיקה הישראלית, תודה על החיבורים בין אוכלוסיות שונות ובין קהלים מגוונים, ועל הגשרים התרבותיים והחברתיים שבנית. תודה על אינסוף לחנים ושירים שאף פעם לא נס ליחם, על העשייה למען הקהילה, ולטובת היצירה וההתחדשות, על ההתנדבות שלא תמיד שומעים עליה ועל עשייה ייחודית הנעשית בצניעות ובענווה".

בערב המרגש השתתפו גם האמנים טוביה צפיר, שלומי שבת, זאב רווח, אילי גרוליצקי ושרון אלימלך, שלום חנוך אשר גדל עם חנן בקיבוץ משמרות ואף שירת איתו בלהקת הנח"ל, המשורר רוני סומק, דורית ראובני, אורי הרפז ומקהלת מורן הנפלאה. עוד הופיעה שירה יובל, בתו של חנן. את האירוע הנחה דרור קרן.

באולם שהיה מלא מפה לפה, נכחו גם בני המשפחה, הרעיה יאירה, הבן דור, כאמור הבת שירה ושלושת הנכדים: נדב, יותם ועידו (ילדיהם של דור ושרית).

כל האמנים והמשתתפים הופיעו בהתנדבות כמחווה לחנן יובל.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...