אשת עסקים ניצלה מעוקץ בזכות חברתה: "שאפו לבילוש משטרת פ"ת"

21/11/2016
חדשות


ניצלה מעוקץ בסכום של כ-100,000 שקלים בזכות חברתה שנעקצה לפני כחודשיים והזהירה אותה. הסיפור המלא והמדהים שהתרחש אתמול, כולל המארב המשותף עם המשטרה - בראיון בלעדי לפורטל פ"ת נטו.

א.ג., בעלת מכון יופי, נעקצה לפני כחודשיים בסכום של כ-45,000 שקלים – היא פרסמה מודעה למכירת ציוד קוסמטי באתר 'יד 2' ונעקצה ע"י העברה בנקאית מזויפת. כשגילתה זאת הציוד כבר היה הרחק משם.

בתור אזרחית אחראית הבינה א' שהיא חייבת להזהיר בעלי עסקים אחרים לגבי ענין העוקץ – והזהירה את חברתה ליאת.

ליאת ב., אשת עסקים צעירה ומוכרת בעיר פתח תקווה, פרסמה לאחרונה למכירה ציוד בשווי של כ-100,000 שקלים באתר באינטרנט. כשהיא קיבלה טלפון אתמול בבוקר מאדם בעל מבטא ערבי שהזדהה כ'מיקי' ורצה לשלוח שליח עם צ'ק בנקאי לאסוף את הציוד, היא ישר נזכרה באזהרה של חברתה.

ליאת ב. - ממש בלשית

"עורר את חשדי שאדם קונה ציוד בכ-100,000 שקלים מבלי לראות אותו ולבדוק אותו, מה עוד שהוא לא מגיע בעצמו אלא שולח שליח, וברקע התזכורת מהאזהרה של חברתי היקרה א' שחוותה עוקץ כזה", סיפרה היום ליאת לפ"ת נטו.

ליאת התקשרה לא' וביחד הן פנו לבלש לשעבר אודי חגי, שהפנה את המקרה לבילוש במשטרת פתח תקווה: "תוך מספר דקות חזר אליי אסף חלבי מהבילוש שהפנה אותי לאלעד הורוביץ, שמרגע זה ואילך התחיל להריץ מבצע של מארב מתוחכם בזמן קצר מאוד והנחה אותי לקבוע עם השליח בעוד אלעד וצוות הבילוש אורבים לו. השליח הגיע לאסוף ממני את הציוד, נתן לי את הצ'ק המזויף והעמיס את המכשיר. באותו רגע אלעד וצוות הבילוש עצרו אותו תוך כדי תיעוד האירוע. השליח סיפר כי אותו גורם הזמין ממנו מספר משלוחים - כלומר מספר אנשים נוספים שנעקצו על ידו. יש לציין כי את הציוד של א' אספה מונית כך שמספר הקורבנות ככל הנראה גבוה בהרבה."

ליאת מבקשת להוסיף: "אני חייבת לציין לטובה באופן חד משמעי את האיכות ומהירות הפעולה של הבילוש במשטרת פתח תקווה, הייתי המומה מהזריזות והמקצועיות ומהאכפתיות והרצון הטוב להגנה על האזרח, ולציין במיוחד את אלעד הורוביץ שהתאמץ ככל יכולתו שהמארב יצליח. כיף לדעת שיש בפתח תקווה שוטרים כאלה ושאנחנו יכולים לחיות בזכותם בעיר בבטחה. "

חשוב לדעת במקרה של מכירת ציוד או אפילו רכב ברשת, כי ישנם מקרי עוקץ רבים בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים, כאשר משתמשים בהעברה בנקאית ומבטלים אותה, או בצ'ק בנקאי מזויף ובשלל דרכי רמייה מתוחכמות אחרות. כדי להתגונן מפני מעשי עוקץ כאלה ניתן להשתמש בהעברה בנקאית בשם העברת 'זהב' שהיא מידית ואינה ניתנת לביטול.

חשוב מאוד גם לגלות ערנות כאשר הקונה גמיש מדי או לא בודק את הדברים לעומק ,לבדוק את המסמכים שאינם מזויפים, להיזהר וכמובן להזהיר אחרים ולהודיע למשטרה על כל ניסיון רמייה כזה או אחר – על מנת לעצור את הפושעים. יש לגלות ערבות הדדית ולהזהיר ככל שאפשר את הציבור כשדבר מעין זה קורה. אז שאפו ענק לבילוש פתח תקווה, ולליאת וא' על התושייה והנכונות!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...