בלם הפועל פ"ת דוד רוטקוביץ' חוגג 70

11/07/2014
חדשות

היום, יום שישי, חגגו כוכבי הכדורגל של הפועל פ"ת משנות השישים יום הולדת שבעים לבלמה האגדי של הקבוצה, דוד רוטקוביץ', במסיבת הפתעה שאירגנו לו ביחד עם בני משפחתו. האירוע התקיים בבר סטלמך, אשר באיצטדיון ראש הזהב בפ"ת.

ליום ההולדת הגיעו עשרות כדורגלני העבר של הפועל פ"ת, שהשאירו את נשותיהם בממ"דים ובאו לעשות כבוד: איציק ויסוקר, חיים בכר, יחזקאל בן טובים, יחזקאל פריזט, אבשלום מרכוס, מיכאל שיינפלד, אברהם סעיד, שלום שלו, דב וולקן, גיורא קפלן, גדעון מרקוס, שאול חייק ועוד. אליהם הצטרפו כמה מאוהדי הקבוצה הידועים, וביניהם תת אלוף במיל יהודה דובדבני, וכן ההיסטוריון ניסים קלדרון.

קדלרון, קפלן וחייק - אוחזים בתמונה הנוסטלגית שהכין שאול במיוחד ליום ההולדת

כמו כן, "הסתננו" לאירוע כמה משחקני העבר של מכבי פ"ת, מהעידן שבו מעבר ליריבות העירונית, היו גם כבוד וספורטיביות. בראשם החבר הטוב בני מזרחי, וכן יגאל פלד, משה המאירי ויוסי ליפסקי. בלטו במסיבה שתי אורחות הכבוד: נירה סטלמך, אלמנתו של נחום, וורדה קופמן – רעייתו של בועז.

התפאורה היתה מושלמת, כאשר המקום המקושט ממילא בימים אלה באוירת המונדיאל, היווה אכסנייה מושלמת להרכב הכוכבים ושחקני הנשמה שאוהדי הפועל פ"ת כיום יכולים רק לחלום עליו. דרורה רוטקוביץ', אשתו של דוד סיפרה לפורטל פ"ת: "דוד בעל, אבא, סבא ואיש משפחה מסור. אוהב את חבריו".

רוטקוביץ' נרגש

בדיוק עם רגע הגעת מכוניתו של רוטקוביץ' למקום, נשמעה אזעקה, שכברקע ניתן לראות בבירור את היירוט המוצלח של כיפת ברזל מעל שמי ת"א, מה שאיפשר את קיום האירוע ללא הפרעה. רוטקוביץ', שעדיין לא ידע שהוא מגיע לסיבת הפתעה, אלא חשב שכמו בכל יום שישי בבוקר, הוא בא לשתות קפה עם "הפרלמנט הקבוע", נעצר קצת לפני הכניסה, כדי לצפות ב"מלחמת הטילים". לאחר שסיים לצלם את המחזה, נכנס פנימה, שם ציפתה לו ההפתעה: כהרגלו הוא היה חייכן ושמח, אך הפעם גם לא הסתיר את התרגשותו ונראה בהחלט מופתע.

נירה סטלמך, דוד רוטקוביץ' וורדה קופמן

כשברקע מוקרנות תמונות מתקופות שונות בחייו של רוטקוביץ', כולל ממחנות אימונים של הקבוצה בחו"ל, ברכו אות המשפחה והחברים. מיקי שיינפלד ציין: "שורשים חזקים לעולם לא נעלמים", כשתיאר בנוסטלגיה את החברות שנשמרה לאורך עשרות השנים, וסיפר על דוד, האיש הנפלא עם החיוך שכולם תמיד אהבו ואוהבים, ועל הזכות שהיתה לאותו דור לשחק עם הגדולים ביותר. גיורא קפלן אמר: "מרגיש כבן משפחה של דוד. היינו חברים גם מעבר לכדורגל. הוא היה שחקן נשמה שנלחם למען הסמל של הפועל פ"ת". קפלן סיפר גם על "הצחוקים" שידעו לעשות במגרש הישן ברחוב אברבאנל.

גם אוכל לא היה חסר

רוטקוביץ' הודה לכל הנוכחים וסיכם: "הופתעתי בצורה בלתי רגילה. אם הייתי צריך לקבוע בעצמי מי יגיע לכאן היום – הייתי מזמין בדיוק את אותם האנשים".

מזל טוב לדוד והרבה אושר ובריאות גם בהמשך!

ויסוקר וקלדרון

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...