בי"ס שמעוני בפ"ת זכה בתחרות הארצית "נתיב האור"

16/04/2018
חדשות


במסגרת פרויקט "נתיב האור" נתבקש בית הספר להכין סמל ותוצר בהלימה לנושא השנתי "החשמל ב-70 שנות המדינה".

העבודה על המיצג נעשתה על ידי המורה לאומנות, המורה למדעים וקבוצת בנות משכבת ו'.

צילום: בית ספר שמעוני

היה ברור לכולם שהתוצר צריך להיות בעל משמעות ערכית ושהתהליך שנעבור יחד יהיה משמעותי עבורנו. החזון היה שהתוצר הסופי יהווה בסיס אשר יחבר בין יסודותיה של מדינת ישראל לבין חברת החשמל. ההתקדמות בתהליך נעשתה בהלימה למחוון התחרות, תוך שיתוף פעולה מתמיד בין חברי הצוות.

הרעיון של נתיב האור זה פרויקט בשיתוף פעולה עם חברת החשמל שמטרתו ללמד ילדים על בטיחות וחיסכון בחשמל. הפרויקט התחיל כאשר זוג אחים, ילדים בני תשע, התחשמלו בטיפוס על עמודי חשמל כדי להוריד עפיפון שנתפס בחוטי החשמל.

במסגרת לימוד הפרויקט נתבקשו תלמידי כתה ו' ללמד את השכבה הצעירה על חיסכון ובטיחות בחשמל. נושא הלמידה הוגדר תחת הכותרת "נתיב האור".

תלמידי כיתה ו' למדו את הנושא דרך הסברה, סרטים, משחקים, תוך השמת דגש על מה מותר  לילדים ומה אסור בשימושי החשמל.

בשלב הבא של הפרויקט הוגדר נושא משמעותי נוסף הוא החיסכון בחשמל. התלמידים הכירו את המכשירים הנקראים  מכשירי חשמל הזוללים חשמל, ולמדו כיצד לחסוך חשמל בבית באמצעות מספר פעולות פשוטות, כגון חסכון בתאורה מתאימה דרך שימוש בלד. מטרת לימוד נושא החיסכון בחשמל נועד בין היתר כדי  להקטין את זיהום האוויר.

כיתה ו'1 שהכינה את התוצר תיסע לסיור במיני ישראל כאותה ערכה על עשייתם וכל תלמידי בית הספר ישתתפו בטקס מיוחד בו יכריזו על הזכייה.

מלכי רבינוביץ' מנהלת שמעוני הודתה לכל התלמידים שחקרו והכינו את הסמל וסיפרה כיצד היא גאה בתלמידים על היוזמה והרצינות שהפגינו לאורך כל התהליך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...