בי"ס גורדון בפ"ת קופץ קדימה

19/01/2015
חדשות

א.ד. גורדון – הוגה, מורה דרך ופעיל בתנועה הציונית, עבד בתחילת דרכו בחקלאות בפ"ת, ואמר: "החינוך הוא הדרך, האדם הוא המטרה".

לפני מספר שנים היה בי"ס יסודי גורדון בפתח-תקוה בכותרות, ולאו דווקא במובן החיובי. מאז זרמו הרבה מים בירקון, ולאחרונה הודיעה חברת הענק העולמית "מיקרוסופט" על בחירתה בבית ספר זה כיחיד בארץ שידגים שילוב תהליכי הוראה-למידה בטכנולוגיית המאה ה-21.

לפני 4 שנים, כשסכנת סגירה מרחפת מעליו, הגיעה המנהלת רחל ברמן, להציל את בית הספר, שכלל אז אוכלוסיית תלמידים חלשה מבחינה כלכלית, רובה ככולה יוצאי מדינות חבר העמים.

רחל מספרת לפורטל פ"ת: "הדבר הראשון שעשיתי מיד עם כניסתי לתפקיד, הוא להכניס אנשים מקצועיים למערכת, שילמדו קודם כל את המורות כיצד להכניס תרבות למידה אחרת. בשלב השני הטמענו זאת גם אצל התלמידים".

בפגישה שלנו עם המנהלת נכחו גם לירון בן נתנאל - סגנית המנהלת, וקרינה בטאט – רכזת התקשוב, שמספרת על הבחירה של מיקרוסופט: "היה קול קורא והגשנו את המועמדות. שמחנו מאוד שבחרו בנו. אנחנו מצטרפים בכך ל-150 בתי ספר מובילים בעולם. שירותי האופיס 365 עוזרים לנו לשמור על הקשר בין בית הספר לבית. מדובר במעמד מאוד נחשב בקהילה הבינלאומית, כולל חברות ב- IT ACADEMY  של מיקרוסופט ושיתוף פעולה עם מנהיגי חינוך מכל העולם".

כיום לומדים בבית הספר 300 תלמידים ב-12 כיתות, שזה אומר 25 תלמידים בממוצע לכיתה! התלמידים מגיעים מכל רחבי העיר, כדי לקדם את הכישורים שלהם בכל תחומי החיים, כשגם ההורים משתתפים ומשותפים בכל מה שקורה בבית הספר. הנתח של אוכלוסיית משפחות יוצאות חבר העמים עדיין בולט (כ-80%), ובאופן טבעי תחום התרבות והספורט בולטים גם הם.

הסיסמה שקבעה הנהלת בית הספר, על בסיס אותה אימרה של גורדון, היא: "החינוך והספורט הדרך, האדם והתרבות – המטרה". בית הספר מקדם ספורט עממי ותחרותי פעיל ובריא, תוך העמקת החשיבות של הפעילות הגופנית והקשר בין מצויינות בלימודים ומצויינות בספורט.

תופעה בולטת נוספת בבית הספר, היא שבפועל מוטמע בו סוג של יום לימודים ארוך, כלומר: החוגים ניתנים ללא תשלום, וצוות המורים זהה לזה של שעות הבוקר. בין יתר התכנים הייחודים שקיימים בבית הספר: פיסיקה-רובוטיקה, אנגלית לקטנטנים, כיתות ספורט ועוד.

ביום שישי, 23.1.15 בין השעות 08:30-10:00, יתקיים בבית הספר (רחוב וולפסון 31, פ"ת) יום פתוח עבור הורים שעומדים לרשום את ילדיהם לכיתה א'. עיריית פ"ת פתחה גם השנה את איזורי הרישום, כך שניתנת זכות בחירה להורים לאיזה בי"ס להירשם.

פורטל פ"ת ימשיך ללוות את בית הספר, וכן לסקר את תהליך הטמעת הפרוייקט המשותף עם מיקרוסופט.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...