בית חינוך יוצר אורי אורבך

05/12/2016
חדשות


טקס עוצמתי ומרגש נערך ביום חמישי 1.12.16 במתנ"ס עולמות עת קיבל בית החינוך המוביל של החמ"ד בשכונת כפר גנים את השם "בית חינוך יוצר אורי אורבך".

הטקס נערך במעמד גב' מיכל אורבך ומשפחת אורבך, שרת המשפטים הגב' איילת שקד, השר הרב אלי בן דהאן, ראש העיר מר איציק ברוורמן, מ"מ ראש העיר מר איציק דיעי, הרב הראשי הרב מיכה הלוי, מנהל מנהל החינוך מר רמי הופנברג, מנהלת אגף לחינוך יסודי סיגלית הלל יאראק, מחמ"ד מחוז ת"א שושנה נגר, המפקחת דלילה כהן, הורים, תלמידים ואורחים.

הדוברים כולם שיתפו בנקודות הציון המשמעותיות שלהם עם אורי ז"ל. דרכו כאיש חינוך ואיש משפחה, דמותו כאיש פורץ דרך, דרכו בפוליטיקה כח"כ וכשר ואף הקריאו מכתביו המשמעותיים המתובלים בהומור "אורבכי" טיפוסי. ריגשו במיוחד דבריו של מנהל מינהל החינוך רמי הופנברג ששיתף מביקורו האחרון של אורבך בעיר פתח תקוה, במסגרת מיזם למידה בשיתוף גמלאים, וסיפר כי שירת "מי האיש החפץ חיים" לאורי, גרמה לאנשים רבים לדמוע מהתרגשות. 

ראש העיר איציק ברוורמן: "זהו כבוד גדול עבורנו לקרא לבית הספר בעירנו על שם אורי אורבך ז"ל, שהיה איש ספר ודעת, איש ערכי, נעים הליכות, חריף ושנון, וניכר כי רוחו וערכיו שורים בבית החינוך".

כנהוג בטקסים אלו הוסר הלוט מהשלט החדש של בית החינוך על ידי גב' מיכל אורבך ומנהלת בית החינוך הגב' ליאת אילון שציינה כי בית החינוך חרט על דגל בית הספר "מנהיגים ערכים, חדשנות וצמיחה אישית". אנו גאים לעלות על נס את חזון החמ"ד ואת יעד טיפוח זהות ציונית דתית מתוך אמונה כי היסוד הבולט של חינוך ציוני דתי, מתאפיין בחיבור בין קודש לחול, בדרכו של אורי.

מנהלת בית הספר ליאת אילון: "מקומה של המילה "יוצר" הינה הביטוי האישי, היכולת לחשוב מחוץ לקופסה, חינוך ליוזמה ופריצת דרך באמצעות חדשנות. יצירתיות הינה אחת התכונות החשובות במאה ה-21 ואנו גאים שבית החינוך שלנו הינו בית חינוך יוצר".

מקהלת בית החינוך שרה את ההמנון בהשמעת בכורה בניצוחה של המחנכת איילת חשאי, תלמידות כתה ו' וכתה ג' הופיעו בריקוד עוצמתי "האור" בהנחיית המחנכת מיכל קאופמן.

על ערב עוצמתי ומיוחד זה ניצחה בימאית האירוע והתסריטאית, המחנכת אורטל שוקרון, מצוות בית החינוך.

גולת הכותרת של הערב היה הסרט שביימה אורטל "שירת חייו", סרט משמעותי ומרגש שהעלה דמעה והצליח להביא את דמותו של אורי ואת המחויבות של קהילת בית החינוך ללכת בדרכו.

פאנל תלמידים של "המילה האחרונה" הופיעו ברב שיח הומוריסטי בסגנון "אורבכי" טיפוסי אשר העלה חיוך בפני הקהל הרב שגדש את המקום. את הערב הנחה הרב עמיקם נחושתן.


חשוב לציין כי הערב היה סיכום לחודש של למידה משמעותית בעקבות דמותו של אורי ז"ל. ברחבי בית החינוך ניתן היה לראות במייצגים ותערוכות את תוצרי התלמידים. התלמידים בהנחיית מחנכי הכיתות חקרו, למדו, ראיינו ותחקרו אודות אורי אורבך ז"ל.

יהי רצון ובשאיפתנו החינוכית נטביע את שירת חייו של אורי, ניישם את המיזמים המשמעותיים שאורי הגה וחלם ובראשם "דורש טוב לעמו ודובר שלום לכל זרעו" (נכתב על מצבתו של אורי) בתפילה לאחדות חינוכית בשכונה ולאחדות כלל עם ישראל.

(צילום: לשכת דובר העירייה)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...