בית המשפט הורה על פינוי מבנה "מדיה תקשורת" בפתח תקווה

05/10/2016
חדשות


בשבוע שעבר ניתן פסק דין בתביעת הפינוי של המבנה אשר שימש את "מדיה תקשורת" ברחוב הראשונים 4, במסגרתו בית המשפט קיבל את טענות עיריית פ"ת, דחה את בקשת הרשות להתגונן של מדיה תקשורת, ופסק לפינוי המבנה כמבוקש בכתב התביעה. העמותה מתכוונת להגיש ערעור על ההחלטה.

לאחר תקופה ממושכת של אי הסכמה בין העירייה לבין נציגי "מדיה תקשורת", פסק בית המשפט לטובת העירייה, ואישר כי למדיה תקשורת אין חזקה על המבנה וזאת לנוכח העובדה כי אין בידיה חוזה, אישור או הרשאה כלשהיא. בית המשפט פסק כי על מדיה תקשורת לפנות את המבנה באופן מיידי וללא דיחוי.

פסק הדין ניתן לאחר דיון שהתקיים ולאחר הגשת סיכומים מפורטים, במסגרתם הצליח בא כוח העירייה לשכנע את בית המשפט כי אין בתיק טיעונים המצדיקים מתן רשות להתגונן, כלומר בית המשפט לא מצא ראיה כדי לדון בתביעה בשלב ממושך.

בפסק הדין כותב בין היתר השופט נחום שטרנליכט: "העמותה לא הרימה את הנטל הנדרש ממנה, ולא הציגה טענות שיש בהן כדי להקים לה הגנה ראויה בפני התביעה בתיק זה".

להלן תגובת עמותת מדיה תקשורת לפסק הדין שהתקבל:

"אנו מצרים על פסק דין, ועל הדרך בה הגיע לידינו, באמצעות העיתונות ולא באמצעות בית המשפט. פסק הדין ניתן ללא שניתנה לנו אפשרות הלגיטימית לחקור את נציגי העירייה על תצהירם ולבקש לזמן עדים נוספים שמשום מה "לא טרחו" לצרף תצהירים.

פסק הדין לא מתייחס לעובדה כי מדובר בעמותה עירונית שהוקמה מכוח החלטת מועצת העיר, וככזו לא נדרשה לשלם היא ארנונה כל השנים. פסק דין לא מתייחס לעובדה כי העמותה פעלה כזרוע של עיריית פתח תקוה.

אנו חושבים שפסק הדין ניתן במחטף ללא דיון הוכחות וללא שניתן לנו את יומנו בבית המשפט, ולכן בכוונתו לערער על החלטה זו.

העמותה תכבד כל החלטה שתתקבל על ידי בית המשפט.

פסק הדין קיבל את תביעת הפינוי אך טרם חלף המועד להגשת ערעור ולכן הפינוי אינו פינוי מידי.

צר לנו שבית המשפט לא אפשר לנו להציג את מלוא הראיות ולחקור את מלוא העדים ובכך הייתה נחשפת לציבור התמונה המלאה והעגומה שהחלה כזכור במעצר ובפינוי לא חוקיים, אנו נמשיך לפעול ולמצות את יומנו בפני הערכאות המתאימות.

לאור העובדה כי מדובר בפעולה יחידה מסוגה בעיר פתח תקווה, אנו קוראים לציבור הרחב והשפוי בעיר  להצטרף למאבקנו ולדרוש צדק אמיתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...