ביד ראשונה ובזרוע נטויה

09/08/2020
צרכנות


במציאות היומיומית בעולם המערבי ככלל ובישראל בפרט, השימוש ברכב הפך לכורח ולא למותרות. לראייה, משקי בית רבים בישראל מחזיקים רכב אחד לפחות עבור פרנסה, פנאי וצרכים אישיים. תוצר לוואי של התנהלות זו הינו רכישות רכבים רבות בשוק הישראלי, אשר עולות מדי שנה. משקי בית רבים בוחרים לרכוש רכבים חדשים לאור היתרונות הגלומים בכך, ובפרט, הם בוחרים לרכוש רכבים מיד ראשונה עם 0 ק"מ. במאמר הקרוב נפרט על שיטה זו ועל היתרונות הגלומים בה, שהפכו אותה לכה פופולרית.

רכב חדש - מה היתרונות?

טרם נצלול אל שיטת רכישת רכב יד ראשונה עם 0 ק"מ, נדון בקצרה ביתרונות הכלליים של רכישת רכב יד ראשונה. בין אם אנחנו צעירים או מבוגרים, בין אם מדובר ברכישה הכרחית או באיזושהי מותרות, תמיד כיף, נעים ומרגש יותר לרכוש מוצר חדש. כך גם בתעשיית הרכב. מי מאיתנו לא זוכר את התחושה כשהוא נכנס לרכב חדש, בין אם הוא שלו ובין אם של מישהו אחר. תחושה כזו מלווה כל רכישה של רכב יד ראשונה, ולא ניתן להתעלם ממנה. מעבר לשיקול זה, לרכישת רכב חדש ישנם גם יתרונות פרקטיים. מדובר ברכב שטרם עלה על הכביש, לכן המערכות השונות שלו ברמה הגבוהה ביותר, ולרוב מגובות באחריות מהיבואן. רכב יד ראשונה תמיד יהיה חדיש יותר מבחינת מערכות הרכב, כך שיעניק חוויית נהיגה מרגשת יותר מאשר רכב יד שנייה.

תופעת רכישת רכב יד ראשונה עם 0 ק"מ

בשני העשורים האחרונים, חברות הליסינג השונות גילו תופעה חדשה. כיוון שהן מתחזקות ציי רכב אדירים, הן רוכשות מדי שנה כמויות של רכבים חדשים מן היבואן, אולם לא בכל הרכבים האלו אכן נעשה שימוש. חברות הליסינג גילו שהן יכולות למכור את אותם רכבי יד ראשונה עם 0 ק"מ לצרכן הישראלי, במחיר גבוה יותר מזה שהן שילמו ליבואן הרכב, אך עדיין מחיר זול יותר מן המחיר המומלץ לצרכן בקרב יבואני הרכב השונים. למעשה, מדובר בפער במחיר המאפשר לחברות הליסינג להרוויח ממכירת רכבי יד ראשונה, ולצרכן הישראלי לקנות רכבים כאלו במחיר מופחת, אשר בממוצע מגיע לכדי 15% פחות מאשר בסוכנויות הרכב של היבואנים. כך, נוצר שוק חדש לחלוטין של רכישת רכבי יד ראשונה עם 0 ק"מ דרך חברות הליסינג.

מה היתרונות של רכישת רכב יד ראשונה עם 0 ק"מ? זה כדאי?

לא בכדי ישראלים רבים בוחרים לרכוש רכב יד ראשונה בשיטה זו. מחירי הרכבים בישראל, לאור שיטת המיסוי על תעשייה זו, גבוהים במיוחד. לא כל צרכן ישראלי שמחליט לרכוש רכב חדש יכול לשלם עשרות ולעיתים אף מאות אלפי שקלים על רכב חדש. היתרון הבולט שבזכותו הפכה שיטה זו לכה פופולרית, הוא הגשר שהוא מציע בין רכב חדש לבין מחיר אטרקטיבי, ולמעשה מנגיש רכבים חדשים לגמרי לצרכנים ישראלים רבים, אשר בוחרים בשיטה זו.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...