"ביבי וכחלון, אל תהרסו את פתח תקווה"

11/04/2016
חדשות


כמה מאות תושבי פתח תקווה הגיעו הערב להפגין נגד "האסון האורבני" הצפוי כתוצאה מהבנייה במתחם מחנה סירקין.

בהפגנה שאורגנה ע"י העמותה להגנה על עתיד מחנה סירקין, בראשותו של משה פישר, וריכזה התעניינות רבה מצד כלי התקשורת, ולא רק המקומיים, דרשו המפגינים מהממשלה לא להתקדם בפרויקט לפני השלמת התשתיות שימנעו את קריסתה של העיר.

המפגינים החזיקו שלטים בנוסח "בנייה לא תשתיות – בכייה לדורות", בסירקין יבנו מגדלים ותושבי פ"ת יתקעו בפקקים", "אין בנייה ללא רכבת קלה" וכדומה. לזכות מארגני האירוע ייאמר שהם הצליחו לאחד, ולו לשעה קלה, את התושבים, הפעילים ואפילו הפוליטיקאים מכל קצוות הקשת, או כפי שהדיר זאת פישר: "יום של תעודת כבוד לתושבי העיר".

נהגי המכוניות הרבים שעברו בצומת סירקין בזמן ההפגנה הביעו את הזדהותם עם המפגינים בצפירות ארוכות. יש לציין כי מדובר בצומת עם פקקים רבים כבר היום, במיוחד בשעות השיא, וכי הבנייה המתוכננת צפויה לגרום לכאוס תחבורתי באזור בעוד מספר שנים. המפגינים האשימו את הממשלה והשרים, שלדבריהם "סופרים כסף במקום לספור אותנו", וקראו להם לשמור על המתחם כריאה ירוקה.

ראש העירייה איציק ברוורמן אמר הבטיח כי לא תהיה בנייה ואמר: "זהו מאבק משותף וצודק של כולנו. אנחנו נאבקים על איכות חיינו, ולא נסכים להתעורר יום אחד בלי פתרונות. זהו מאבק ארוך ואנחנו רק בתחילתו, תשמרו על הכוחות להמשך. חלק ממשרדי הממשלה שמו לעצמם יעד לבנות ולברוח, אבל אנחנו אלה שנישאר עם הבעיות. אם נהיה מאוחדים נצליח במאבק".

חברי האופוזיציה במועצת העיר, רמי גרינברג וצדוק בן משה, קראו לראש העיר לא להסתפק בסיסמאות ולהקצות תקציבים ומשאבים נוספים למאבק.

אנחנו כאן בפורטל פ"ת נטו נמשיך ללוות מאבק צודק זה על איכות החיים. תושבים שרוצים להצטרף למאבק יכולים לעשות זאת דרך דף הפייסבוק "מצילים את פתח תקווה מאסון אורבני".

לחדשות נוספות על פתח תקווה

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...