בוקר טוב תלמידים, להוציא אייפדים!

24/11/2014 | עומר לוי - הרב תחומי פ"ת
חדשות


במגמת ניו מדיה בתיכון הרב תחומי פתח תקווה ב', לא תמצאו ספרים, מחברות או כלי כתיבה. במקום זה, תמצאו אייפדים מתקדמים וציוד מקצועי המשמש את תלמידי המגמה לצילום ועריכת סרטים וכתבות.

מדובר במגמה פורצת דרך, המובילה לשינוי תכניות הלימודים בבתי ספר רבים ברחבי הארץ, שהחלו גם הם להכניס את הטכנולוגיה החדשה לכיתות הלימוד.
במגמה החדשה, התלמידים צוברים ניסיון בצילום של תמונות סטילס ווידאו, כתיבה ועריכה, ולומדים גם כיצד לשתף את התוצרים שלהם ברשת באתרים כמו יוטיוב, פייסבוק, וגם לאתר המגזין הבית ספרי שנפתח במיוחד למגמה. וכן, הכל באמצעות אייפדים חדשים ומתקדמים שעליהם תוכנות של עריכה וצילום, המאפשרות לתלמידים ליצור כמעט כל דבר העולה במוחם.

בעבר, המגמה היתה מצוידת במספר של מצלמות וידאו פשוטות, מה שהגביל את המורים והתלמידים במגמה, והביא למספר מועט של פעילויות, תוצרים ועבודות. כיום, המגמה מצויידת היטב בשלל ציוד מקצועי וטוב, כדוגמת האולפן החדש, עשרות האייפדים, המיקרופונים, עמודי התאורה השונים והמחשבים העומדים לרשותם של התלמידים ומאפשרים להם חופש יצירה רחב ומקצועי.

מורה המגמה, אריק בורנשטיין, מספר על ההצלחה: "מאז המהפכה הטכנולוגית במגמה, שעיקרה הצטיידות באייפדים, מגמת התקשורת של בית הספר המריאה ומאז היא לא עוצרת. נעשה כאן שינוי מטורף".

לין מדיוני, תלמידה במגמה, מספרת על הפעילות. "האמת שאני מאוד מרוצה. בכל שיעור אני לומדת משהו חדש, וזה דיי מרענן לשבור את השגרה של הלימודים בשיעורים מעשיים כאלה".

אין ספק שמשהו טוב קורה ברב תחומי פ"ת ב'. המגמה המובילה מוצגת באירועים ובכנסים מיוחדים, שם עמלים התלמידים ומסבירים לקהלים רבים על פעילות המגמה. העתיד כבר כאן.

שתף ב-

תגובות

מגניב
נראה לימודים מעניינים לשם שינוי..
תומר ר - 24/11/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...