בדיקת מהירות גלישה באינטרנט בלחיצת כפתור

18/11/2020
מחשבים ואינטרנט

מי מאיתנו לא רוצה לדעת מהי מהירות הגלישה שלו בכל רגע נתון? הרי ברגע שהאינטרנט מרגיש לנו אפילו טיפה איטי מידי, אנחנו מתחילים להילחץ ואפילו להתרגז. דווקא ברגע שאתם עומדים לנצח את הבוס האחרון במשחק האהוב עליכם או תוך כדי שאתם שולחים את התזה שלכם למתן ציון, הכל נעצר. בדיקת מהירות נועדה לבדוק מהי מהירות הגלישה שלכם בכל זמן, בלחיצת כפתור אחת. מתוך הנתונים שיתקבלו לאחר כמה בדיקות, תוכלו להסיק פחות או יותר מהי המהירות הממוצעת שלכם ולשאול את עצמכם – האם אתם מרוצים ממנה?

מהם הגורמים המשפיעים על בדיקת מהירות

מטרתה של בדיקות מהירות היא למדוד את המהירות בין שרת הבדיקה על ידי חיבור האינטרנט הנוכחי (אלחוטי, סלולרי או קווי) ובין המכשיר בו משתמשים כרגע; סלולרי, טאבלט, מחשב נייד או נייח ועוד. על תוצאות הבדיקה, כלומר מהירות הגלישה שתתקבל יכולים להשפיע כמה גורמים:

* השרת – ההמלצה היא לבצע את בדיקת המהירות בכמה שרתים שונים, מכיוון שהתוצאה עצמה משתנה בהתאם למיקום הפיזי בו מתקיימת הבדיקה.

* הדפדפן בו משתמשים – כיום ישנם דפדפנים שונים בהתאם להעדפות השונות של הגולשים; כרום, ספארי, אקספלורר, פיירפוקס ועוד רבים אחרים, חלקם מומלצים יותר מאחרים. בנוסף לכך, ישנם דפדפנים שעדיף להשתמש בהם במכשיר אחד, יותר מאשר במכשיר אחר. קחו לדוגמא את הדפדפן ספארי שעיקר השימוש בו נעשה במכשירים הסלולריים מאשר במחשבים. כדי לקבל את תמונת המצב המדויקת ביותר, יש לבצע את הבדיקה על כמה דפדפנים המותקנים במכשיר אחד, ולבחון אילו מהם מגיבים ביעילות.

* המכשירים במקום – לכל אחד מהמכשירים בהם אנו משתמשים על מנת לגלוש באינטרנט, יש יכולת קליטה ושידור המשתנות בין כל מכשיר. קחו לדוגמא את ה-Wi-Fi בבית; ייתכן מאוד שיתקבלו תוצאות שונות של בדיקת מהירות בהתאם למכשיר עליו תתבצע הבדיקה.

אין מבאס יותר מחיבור צולע לרשת

זוכר את הפעם ההיא שיצאת להופעה עם כמה חברים, ממש במקרה צילמתם את אותו רגע מלהיב במופע והחלטתם להעלות אותו יחד לפייסבוק או אפילו סתם כך לאינסטגרם. כל אחד מהחברים מחובר לרשת אחרת וכעת נשאלת השאלה, מי יצליח להעלות ראשון את הסרטון?! כאמור, הכל תלוי בחיבור לרשת. בדיקת מהירות תאפשר לכל אחד מהחברים לדעת בדיוק מה הסיכוי שיצליח להעלות ממש עכשיו, בסיטואציה בה ייתכן מאוד שרבים חווים ירידה באיכות האינטרנט (ובכן, ככה זה כשיותר מידי אנשים נאספים יחדיו. הקליטה פשוט נעלמת!).

החברות הגדולות מבטיחות לכולנו את החיבור המהיר, היעיל והטוב ביותר שיאפשר ליהנות מגלישה חלקה ומהירה בכל מקום ובכל זמן. לאחר ביצוע בדיקת המהירות ניתן יהיה לדעת בדיוק היכן אנו עומדים, והאם כדאי למצוא חלופה יעילה ומהירה יותר. עבור לאתר לביצוע בדיקה ומי יודע, אולי ממש בקרוב תגלה שאתה יכול לגלוש אפילו מהר יותר!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...