באילו מקרים כדאי לבצע יישור שיניים שקוף?

21/07/2021
איכות חיים

הפה שלנו מושך אליו תשומת לב רבה, גם בגלל שדרכו אנחנו מדברים וגם בגלל המיקום שלו במרכז הפנים. כתוצאה מכך כל פגם בשיניים עלול להתבלט לעין, ולמעשה גם אם הסביבה לא תמיד מבחינה בו – מבחינת האדם הוא מקור לדימוי עצמי נמוך ובלא מעט מקרים הוא גורם לחשש לחייך ואפילו לדבר בחופשיות. יישור שיניים שקוף הוא הפתרון הנכון ביותר עבור מצבים מסוימים, כפי שתוכלו לקרוא בכתבה זו.

מה זה יישור שיניים שקוף?

לפני סקירת המצבים שבהם יישור השיניים השקוף מספק מענה מוצלח, כדאי קודם להבין מה זה בעצם יישור שיניים שקוף.

הכוונה היא ליישור שיניים באמצעות קשתית שקופה לחלוטין, במקום הברזלים ה"קלאסיים". היתרון הראשון והניכר לעין של שיטה זו הוא שהתהליך שעוברים המטופלים לא מתבלט כלפי חוץ – יתרון משמעותי עבור מי שמרגיש מבוכה מסוימת (למרות שמדובר בתהליך נפוץ ומועיל להפליא). היתרון השני הוא שניתן לקצר את פרק הזמן עד להגעה למראה המבוקש, ויתרון שלישי הוא נוחות מרבית לאורך הדרך בזכות האפשרות להוציא ולהחזיר את הקשתית בפשטות.

רווחים גדולים מדי בין שיניים

רווח מופרז בין שיניים נגרם עקב חוסר התאמה בין גודל הלסת לגודל השיניים, בגלל מחלת חניכיים שמכרסמת בעצם התומכת כך שהשיניים יכולות לנוע מהמיקום המקורי שלהן וגם כתוצאה מהתפתחות טבעית לא מדויקת מספיק. הפתרון הוא באופן טבעי יישור שיניים ובמרבית המקרים ניתן לבצע זאת עם הפתרון השקוף והבלתי מורגש.

צפיפות גדולה מדי

שיניים צפופות שעולות זו על זו מייצרות גם בעיה אסתטית אבל גם בעיה בריאותית. הקרבה המופרזת עלולה להוביל לשחיקה מואצת של השיניים עקב החיכוך ביניהן, ובנוסף קשה הרבה יותר לשמור על בריאות דנטלית אופטימלית. למעשה יש מקומות שכמעט בלתי אפשרי להגיע אליהם עם מברשת השיניים או עם החוט הדנטלי ולכן מרבצי חיידקים הם תופעה נפוצה במצבים אלה.

הפתרון הוא עקירה של שיניים בעייתיות וביצוע יישור שיניים שקוף על-מנת לסגור את המרווחים שנוצרו ולהבטיח ריווח אחיד בכל חלל הפה.

לסת בולטת

ישנם שני סוגים של מצבים שבהם הלסתות לא נפגשות – אחד נקרא OVERBITE ובו הלסת העליונה עולה על התחתונה כשסוגרים את הפה, והשני הוא UNDERBITE ובו הלסת התחתונה חורגת החוצה. בשני המצבים יישור שיניים שקוף עשוי לסדר את המנשך תוך מספר חודשים.

באילו מצבים אי אפשר לבצע את יישור השיניים השקוף?

כדאי לדעת שהפתרון השקוף ליישור השיניים מתאים גם לחולים במחלות כרוניות כמו סוכרת, מחלות של כלי הדם והלב ועוד. לעומת זאת אם ישנה מחלת חניכיים משמעותית ייתכן שאי אפשר יהיה להשתמש באותה קשתית שקופה כדי ליישר שיניים סוררות. בכל מקרה התהליך מבוסס על סריקה ב-3D של חלל הפה ועל צילומים פנורמיים, ולאחריהם אבחון יסודי, כך שכדאי לפנות אל מרפאה שזה תחום המומחיות שלה ולבדוק את ההיתכנות ספציפית עבורכם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...