אתם עדיין משלמים בכרטיס אשראי או מזומן? תתקדמו

04/09/2019
צרכנות


ארנק דיגיטלי ואפליקציות תשלומים מחליפים את השימוש בכרטיס אשראי ומזומן אצל גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. רוצים לדעת איך נראה העתיד של עולם התשלומים וכיצד זה תורם לכם? הנה כל הפרטים שכדאי להכיר כבר עכשיו.

אפשרויות התשלום הקיימות כיום כוללות הרבה יותר מאשר מזומן וכרטיס אשראי. בעוד המזומן כמעט עבר מהעולם ונדיר למצוא כספומטים שלא גובים עמלה שערורייתית כדי להוציא אותו, האשראי עוד מצליח לשרוד – אבל גם זמנו קצוב. הסיבה העיקרית לכך קשורה כמו תמיד לטכנולוגיה, או במילים אחרות לאופן שבו אנחנו בוחרים להשתמש בה.

רמת אבטחה גבוהה והעובדה שלכל אחד מאתנו יש מחשב-על בכיס מאפשרים להכניס לשוק אפשרויות תשלום חדשות. בראש ובראשונה, יש את האופציה של פתיחת ארנק דיגיטלי ותשלום באמצעות סריקת קוד QR או בלחיצה על כפתור באתר. שנית, קיימות אפליקציות תשלומים שמתאימות ללקוחות כל הבנקים ובהם ההעברה מתבצעת באופן מיידי, מאובטח ונוח.

למה לעזוב את האשראי והמזומן?

יש כמה סיבות טובות שבגללן כדאי להתקדם מכרטיסי אשראי ומזומן לשימוש מודרני יותר בארנק דיגיטלי ואפליקציות תשלומים. קודם כל, האפליקציות והארנקים מקלים על המעקב החודשי. בעזרת תיעוד מסודר של העסקאות וההעברות אפשר לדעת במדויק כמה כסף יצא מהחשבון כל חודש, כמה כסף נכנס אליו ומה הפער שעליו צריך לשמור על מנת להמשיך לחסוך.

מלבד העניין של המעקב והחיסכון, השימוש באפליקציות תשלומים ובארנק דיגיטלי עולה בקנה אחד עם האינטרס המסחרי של הציבור הרחב. ככל שהשימוש בכלים דיגיטליים מן הסוג הזה יתרחב, כך יהיה קל יותר לעסקים קטנים ולכן גם סביר להניח שהם יוכלו להוריד מחירים.

מבחינה בירוקרטית, המדינה עצמה מעדיפה את השימוש בארנק דיגיטלי ואת הצמצום במזומן – כי זה עוזר לה לגבות מיסים ולמנוע הון שחור. העדיפות הזו של המדינה עולה בקנה אחד שוב פעם עם האינטרס הציבורי, כי ככל שגביית המיסים נעשית בצורה יעילה יותר כך כולנו מרוויחים שירותים ציבוריים טובים ומשופרים.

להתקדם? זה יותר פשוט ממה שחשבתם

החסמים העומדים כיום בפני ארנק דיגיטלי ואפליקציות תשלומים קשורים בעיקר לחששות של גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא רק מבוגרים מפחדים להוריד אפליקציות שמאפשרות להם להעביר או לקבל כסף ויש גם צעירים שלא ממש מרגישים בנוח עם התנהלות כזו.

בפועל, סביר להניח שעם הזמן יהיו יותר ויותר אנשים שיתרגלו להוריד לטלפון הנייד שלהם אפליקציות תשלומים ואף להתנהל על בסיס ארנק דיגיטלי. בינתיים, מה שצריך לעשות הוא להגביר את המודעות של הציבור ולהדגיש את היתרונות. בין לבין, כדאי גם להציע סיוע פרקטי עבור אנשים שאין להם אוריינטציה טכנולוגית או שפשוט מעולם לא ניסו לוותר על כרטיס אשראי או מזומן.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...