אצילות הנפש של מיכל

03/06/2019
חדשות


במחלקת ילדים ג' במרכז שניידר מתאושש הילד, לאון בן 5 מפתח תקווה, מניתוח השתלת כליה שעבר לפני כשבוע, כליה אותה קיבל בתרומה אלטרואיסטית ממיכל, אישה אותה הוא אינו מכיר.

הסיפור הלא יאומן החל לפני מספר חודשים: מיכל התכוננה לתרום כליה לבעלה אילן, והחלה בביצוע הבדיקות וההכנות המוקדמות. בשלב זה נודע למיכל ואילן על סיפורו של הילד לאון, אשר זקוק להשתלת כליה ולא נמצא בעבורו תורם מתאים.

הילד לאון במפגש עם מיכל שתרמה לו כליה

על פי הבדיקות המקדימות שבוצעו למיכל, נראה שהיא מתאימה לתרום ללאון הקטן. צוות מערך ההשתלות הציע לה לתרום בעבור לאון את כלייתה, והבטיחו למצוא לאילן תורם כליה אלטרואיסט. בשל התהליך המורכב, המתינו מיכל ואילן, הורים לשלושה ילדים מרמת השרון, במשך שבועות ארוכים עד לביצוע ניתוח ההשתלה המוצלב.

הילד לאון לאחר הניתוח

השבוע התקיים במערך חדרי הניתוח במרכז שניידר לרפואת ילדים, ניתוח תרומת הכליה בתרומה ממיכל ללאון. כל אחד מהם הוכנס בנפרד לחדר ניתוח אחר, בחדר אחד הוציאו בניתוח כירורגי כליה אחת ממיכל, העבירו אותה לחדר הניתוח הסמוך ושם הושתלה הכליה בגופו הקטן של לאון, כל זאת ללא היכרות מוקדמת כלשהי ביניהם. במקביל בוצע בביה"ח בילינסון, ניתוח השתלת הכליה בתרומה מג'רום, התורם האלטרואיסט שהגיע דרך עמותת "מתנת חיים" לאילן, בעלה של מיכל.

לאון בן ה-5 נולד עם כליה אחת בתפקוד נמוך והיה ברור כי יזדקק לתרומת כליה לשיפור איכות חייו ובריאותו. חודשים ארוכים שלא נמצאה בעבורו תרומה מן המת או תרומה מן החי, עד שהגיעה הבשורה שמיכל נמצאה מתאימה לתרום לו ומסכימה בביצוע התרומה האלטרואיסטית. הוריו לא משים ממיטתו, נרגשים ומאושרים שניתוח השתלת הכליה עבר בהצלחה. ימים ספורים לאחר הניתוח, נפגשו מיכל ואילן עם לאון ובני משפחתו, מפגש מרגש שלא הותיר אף עין יבשה. למפגש הצטרף גם ג'רום, שתרם כליה לאילן, בעלה של מיכל.

(צילום: דוברות מרכז שניידר)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...