אנרגיה סולארית - הסטארט אפ של הסטארט אפ ניישן

29/03/2021
עסקים וכלכלה


למדינת ישראל, עם כל החסרונות המובהקים שלה יש כמה יתרונות בולטים במיוחד. אחרי הכול, אנחנו מדינת ההייטק שמככבת בעולם כולו ומשאירה לכולם לאכול אבק. אין ספק שזירת ההייטק מתוקשרת כזירה החזקה ביותר של ישראל, אבל היא לא באמת היחידה שבה אנחנו מבריקים. ישראל מצטיינת גם בזוכי פרסי נובל ובהון אנושי באופן כללי בתחומי דעת שונים ומגוונים. אנחנו המצאנו את עגבניית השרי ובאופן כללי החקלאות שלנו ותוצריה מככבים. גם הפתיתים ושקדי המרק הם המצאה שלנו. בסך הכל, ישראל מככבת על המפה.

(פריפיק ברישיון)

אבל למעשה, המשאב המרכזי והגדול ביותר שיש לישראל היא השמש שלה. כמה פשוט, ככה גאוני. האקלים הספציפי של מדינת ישראל במסגרתו יש שמש ברוב ימות השנה, וכמות העננים כמו גם המשקעים היא כל כך קטנה, למעשה מייצרת את התנאים האופטימליים להפקה של אנרגיה סולארית. בעידן של התחממות גלובאלית, הפקה של אנרגיה סולארית וצמצום צריכה הנפט היא פשוט צעד בלתי נמנע.

דווקא בגלל שהגלגלים נעים לאט, זה הזמן לעלות על הרכבת שעומדת לטוס במהירות שיא. במיוחד בישראל שמספקת מוקד נדיר וייחודי המאפשר לקבל את התנאים הטובים ביותר, כמו במעט מאד מקומות נוספים בעולם, יש לנו הזדמנות באמת נדירה ליהנות מהדבר שיש לנו ממנו בשפע אינסופי.

הכנסה פאסיבית מהפקת אנרגיה סולארית

הציבור נהנה באופן ישיר מהקיום של השמש במדינה שלו ויכול להפיק אנרגיה סולארית בעצמו, אותו חברת החשמל, החברה היחידה והבלעדית במשק הישראלי לאספקת חשמל, מחויבת על פי חוזה שביצעה עם המדינה, עדיין להמשיך ולרכוש מהציבור. בהחלט חשוב לרדת לאותיות הקטנות, משום שמדובר על חוזה לטווח הארוך שחווה שינויים רבים, וכידוע מחויבות היא עניין ספורדי בישראל, יחד עם זאת, העסקאות הללו כן מתבצעות בפועל, ואנשים רבים מייצרים הכנסה פאסיבית משמעותית מהפקה ומכירה של אנרגיה סולארית.

כמובן שהפקת אנרגיה סולארית לא חייבת להיעשות במטרה למכור אותה בלבד. למעשה, הפקה של אנרגיה סולארית למטרות שימוש פרטיות בלבד היא מטרה ראויה ביותר, מבחינה כלכלית שכן מדובר על חסכון כלכלי משמעותי, ואי לכך בפועל השקעה מתגמלת במיוחד. הפקת אנרגיה סולארית לשימוש הביתי מניבה מאות ולעיתים גם אלפי שקלים בחודש, בטח כשמדובר על בית גדול או משק. גם בדירות קטנות חשבון החשמל יכול להגיע לסכומים לא מבוטלים ובחישוב שנתי מדובר בהון קטן, לכן פתרון שיאפשר לחסוך את ההוצאות האלו יחשב כהשקעה מניבה מאד.

כמובן שהפקת אנרגיה סולארית דורשת השקעה, אבל ההשקעה העיקרית היא חד פעמים והתחזוקה היא עניין שולי ובכל מקרה נקודת שובר השוויון מגיעה מהר מאד.

אנשים רבים ברחבי העולם חולמים על ההזדמנות של הפקת אנרגיה סולארית באופן עצמאי ובישראל מדובר על הזדמנות שפשוט שוכבת על הרצפה ומבקשת שירימו אותה, עם אפס מאמץ, יש לזה הרבה מאד משמעות מבחינה פיננסית, אבל זה לא היתרון היחיד של הפקת אנרגיה סולארית.

הפקת אנרגיה סולארית היא גם ענין אידאולוגי משום שמדובר בטכנולוגיה ברת קיימא אשר תורמת באופן משמעותי לצמצום הזיהום והתחלואה של כדור הארץ ולהפחתה של ההתחממות הגלובאלית שאת מחיריה אנו כבר משלמים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...