אלקסלסי: "מרגיש דומיננטי, השחקנים נבחרו בקפידה"

09/08/2014 | יהלי רואה
חדשות

הוא אמור להיות אחד מעמודי התווך של הפועל פ"ת בעונת 2014/15, וכשחקן שחווה את עליית הליגה המתישה אך המתוקה גם יחד, העמדה הזו רק מתחזקת. בגיל 26, איתי אלקסלסי יודע שזו הולכת להיות עונת מבחן עבורו. האם הוא יעמוד בציפיות? ואיך הוא רואה את הכימיה שנוצרה בסגל הנרקם של עידן בר-און וגיא רוזנצוויג? התשובות בראיון שקיימנו עמו.

שלום איתי, תחלופת השחקנים בסגל מסיבית באופן מיוחד העונה. איך החיבור עם השחקנים החדשים?

אני חושב שהבחירה של השחקנים נעשתה העונה מאוד בקפידה ובאופן הכי יסודי שיש, ואנחנו כשחקנים ששיחקו כאן בעונה הקודמת קיבלנו את החבר'ה החדשים בצורה הכי טובה הן חברתית והן מקצועית. המסר הוא שמדובר לא רק בכדורגל – הפועל פ"ת היא משפחה, בית חם וכולם כאן מבינים את זה. אין ספק שלקחנו אחריות מיוחדת בפן הזה, כשחקנים שהמשיכו מהעונה הקודמת.

 

"הפועל פ"ת היא משפחה"

 

איך היעדר מחנה האימונים משפיע על המשך הבנייה וההכנות?

הקבוצה שהתה שלושה ימים במלון "רמאדה" בנתניה למעין מיני מחנה אימונים, והתאחדנו מאוד בשלושת הימים האלו. לא היו חיכוכים מיותרים וזה דבר שנמשך באימונים המרוכזים ויימשך גם בעתיד. מהבחינה המקצועית, אנחנו מקיימים שני אימונים ביום ועובדים הכי קשה שיש, ואין כל השפעה לכך שלא טסנו למחנה אימונים, ממש לא.

בקרוב קבוצת הבוגרים תחלוק חדר הלבשה משותף עם קבוצת הנוער במתחם סירקין, האם אתה חושב שתהיה בעייתיות מהבחינה הזו?

אני חושב שזה מהלך חיובי וטוב של המערכת. אני זוכר שכשחקן נוער היה דיסטנס רציני בין קבוצת הנוער לקבוצת הבוגרים, וזה דבר שלא בהכרח השפיע לחיוב. הפועל פ"ת שמה דגש העונה על חיבור מסיבי עם קבוצת הנוער בפרט ומחלקת הנוער בכלל, וזה פועל יוצא של מדיניות זו. אני חושב שלא יהיה עניין של לחץ מבחינת שחקני הנוער, והם יקבלו דחיפה מורלית לקראת המשך התקדמותם.

איזה עונה זו שלך בליגת העל והאם אתה חש הרגשה מיוחדת לקראת עונה זו?

זו העונה השלישית שלי בליגת העל, שיחקתי גם בראשל"צ וגם ברעננה בליגת העל, אבל הפעם אני מרגיש שאני דומיננטי יותר והקבוצה בה אני משחק היא הרבה יותר טובה מזו ששיחקתי בה לפני כשנתיים. אני באמת מרגיש שיש לנו כאן קבוצה מצוינת. יש לי הרגישה טובה מאוד.

עדיין, כקבוצה שהתקציב שלה הוא בין הנמוכים בליגה (11 מיליון ₪), המטרה ברורה – לשרוד.

אין ספק שהמטרה הראשונית היא לשרוד בליגת העל.

 

"העונה נצטרך את הקהל אפילו יותר"

 

כשחקן בליגה ובראייה כללית יותר, איך אתה רואה את הירידה המתמשכת של הכדורגל הישראלי, שבאה לידי ביטוי לאחרונה בהדחות אחת אחרי השנייה של הנציגות האירופאיות שלנו?

אני דווקא חושב שהמצב שלנו לא כל כך רע. היעדר הביתיות בגלל המצב הביטחוני השפיע על הקבוצות מאוד, ואם הקבוצות היו משחקות אל מול הקהל הביתי שלהן הרבה היה נראה אחרת. קרית שמונה היא קבוצה נהדרת שנמצאת במומנטום חיובי, ומכבי ת"א קבוצה נהדרת שעוד תוכיח את עצמה בהמשך.

עד כמה נוכחותו של הצבא הכחול חשוב לכם כשחקנים?

הקהל הנהדר שלנו מאוד חשוב לנו. אני זוכר איך בעונה האחרונה הוא ליווה אותנו גם ברגעים הקשים ודחף אותנו קדימה. לדעתי, העונה נצטרך אותו אפילו יותר כי צפויים לנו מאבקים מאוד קשים בליגה של הגדולים, ואני מאמין שהשילוב של הדחיפה שלו והרצון שלנו יובילו אותנו לעונה טובה. מכאן אני קורא לכל האוהדים בכחול לגדוש את המגרשים וללוות את הפועל פ"ת.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...