אלפים באירועי ליל העצמאות של התרבות היהודית

05/05/2017
חדשות


אירועי יום העצמאות בפ"ת נפתחו בהתאם למסורת שהונהגה ע"י האגף לתרבות יהודית זו השנה ה-18, בהתכנסות רבת משתתפים.

בבית כנסת הגדול התכנסו לשיחה בענייני היום, עם הרב הראשי הרב מיכה הלוי שליט"א. במעמד זה השתתפו ראש העיר איציק ברוורמן, מ"מ ראש העיר איציק דיעי, משה פלדמר חבר מועצת העיר וראש האגף לתרבות יהודית, ופלטיאל אייזנטל ראש המועצה הדתית.

צילום: גבי בוטייל

בית הכנסת היה מלא מפה לפה, הן בעזרת הגברים והן בעזרת הנשים, בנוסף למסכי ענק שהוצבו מבחוץ לטובת אלו שלא יכלו להיכנס מחוסר מקום. לקראת התפילה חולקו סידורי יום עצמאות ותפילה חגיגית נערכה במקום עם החזן מאיר נגה, בה שולבו קטעי חזנות לצד ריקודי דגלים של הקהל הרב שנכח, ובכללם תלמידי הישיבות התיכוניות, תלמידות האולפנות וחניכי תנועות הנוער שיצאו אחר התפילה בריקודי דגלים אל עבר הבמה המרכזית בכיכר המייסדים.

את האלפים שהגיעו לבמת שמחה הרקידה התזמורת המצוינת "הלהקה" של נתנאל קופרמן, עם הזמר נפתלי גולד. בין הרוקדים בלטו חניכי תנועות הנוער אשר סחפו את כולם  לשמחה הגדולה. אומן אורח היה הזמר ישי ריבו אשר הגיע הישר מהדלקת המשאות. הוא שילהב את הקהל בשירתו הסוחפת.

את קהל האלפים בירכו הרב הראשי מיכה הלוי, ראש העיר איציק ברוורמן, איציק דיעי, אבי בלושטיין, הרב אהוד סטופל.

הנחה שמואל זלצר מנהל האגף לתרבות יהודית, אשר הודה לצוות האגף לת"ת שולי המאירי, שלום שטימלר, יפי ברלינר וסיגל אמסלם, אשר הפיקו את האירועים המוצלחים של יום העצמאות ויום הזיכרון.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...