אירוע השקת הסינמטק במוזיאון פ"ת

07/10/2015
חדשות

מוזיאון פתח תקווה לאומנות, ומדיה תקשורת פתח תקווה מציגים: סינמטק פתח תקווה, סינמטק לקולנוע תיעודי ישראלי. פתיחה חגיגית עם הסרט "פרינסס שואו".

תושבי פתח תקוה שוחרי הקולנוע, ישמחו לגלות שבקרוב יוכלו לצפות בקולנוע איכותי במרחק קפיצה מהבית. מוזיאון פתח תקוה לאמנות משיק סינמטק במסגרתו תוקרן סדרה של סרטים דוקומנטריים מובחרים ועטורי פרסים שנבחרו בקפידה עבור הקהל. הסרטים - ממיטב הפסטיבלים לקולנוע בארץ ובעולם מציגים קשת רחבה של נושאים המטופלים בעין רגישה ומרתקת. הם יוקרנו אחת לחודש באודיטוריום המוזיאון ובסיום כל הקרנה תיערך שיחה עם יוצרי הסרט.

הסינמטק, שיתמקד בקולנוע דוקומנטרי ישראלי, מתעתד להיות מרכז למחקר ויצירה של קולנוע תיעודי. דרורית גור אריה, אוצרת ומנהלת המוזיאון ומנהלת מינהל התרבות בעיריית פתח תקוה מסרה כי המהלך הוא המשך טבעי לגישה הבינתחומית של המוזיאון, המעודד שילוב אמנות פלסטית עם דיסציפלינות אחרות כקולנוע, מחול, ארכיטקטורה ומיצג, במטרה להרחיב את הדיאלוג בין מדיומים אמנותיים שונים. עוד הוסיפה גור אריה כי הסרטים שיוקרנו בוחנים מצבים אנושיים אוניברסאליים בעידן העכשווי וסוגיות הנוגעות לחברה ולתרבות הישראלית על גווניה השונים.   

מתוך "פרינסס שואו"

באירוע ההשקה שייערך ביום ראשון 11 באוקטובר, יוקרן בהקרנת טרום בכורה "פרינסס שואו" סרטו עטור השבחים של עידו הר. הסרט עוסק במפגש יוצא דופן ובהצלחה מפתיעה. בעידן הניו-מדיה, אנשים מכל העולם מעלים לרשת אינספור סרטונים בכל דקה נתונה. חלק גדול מהם חושפים שם את כישרונותיהם, ומקווים שמשהו גדול יקרה להם. סמנתה (38), עובדת למחייתה כמטפלת סיעודית ומתגוררת לבדה בשכונת עוני קשה בניו-אורלינס. היא נוהגת לחשוף ברשת ביצועים לשירים שכתבה. הסרטונים זוכים למספר זעום של צפיות. אופיר קותיאל (קותימאן), מוזיקאי ישראלי המתגורר בקיבוץ בדרום, גילה את השירים של סמנתה בחיפושיו אחר זמרות אנונימיות שהעלו לרשת שירים שכתבו. בזמנו הפנוי, הוא עוטף את שיריה של סמנתה בסימפוניות אודיו-ויזואליות עשירות, כולן מורכבות מקטעים מוזיקליים שאנשים מכל העולם העלו לרשת ומשנה את חייה. בסיום ההקרנה תיערך שיחה עם היוצרים עידו הר וקותימן.

בין הסרטים שיוקרנו בסינמטק המוזיאון במהלך החודשים הקרובים: פתלתל, סרטם של  אבי בלקין ואבי לוי, גרסא דינקותא סרטה של נועה רוט, האויבת שלי, השותפה שלי, סרטם של דוקי דרור וחן שלח, הוטליין, סרטה של סילבינה לנדסמן והסרט איפה אלה-קרי ומה קרה לנוריקו-סאן של דבורית שרגל.  

הסינמטק במוזיאון פתח תקוה הינו יוזמה משותפת של ירון רוטנברג מחברת מדיה תקשורת  ודרורית גור אריה מנהלת ואוצרת המוזיאון ובתמיכת ראש העיר איציק ברוורמן וסגן ראש העיר וראש מינהל התרבות איתי שונשיין.

כאמור, באירוע ההשקה שייערך ביום ראשון הקרוב, יוקרן בהקרנת טרום בכורה חגיגית "פרינסס שואו" סרטו המשובח של עידו הר. הסרט, שהוקרן השנה בפסטיבל טורונטו וזכה בפרס ציון לשבח לסרט תיעודי בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2015, הוא סיפור אנושי מרגש שבוחן את מושג ההצלחה בעידן הניו-מדיה.

בסיום ההקרנה תיערך שיחה עם במאי הסרט עידו הר והמוזיקאי קותימן.

יום ראשון, 11/10 בשעה 20:00 באודיטוריום המוזיאון - רחוב ארלוזורוב 30, פ"ת.

הזמנת כרטיסים בטלפון: 03-9052349 אצל מלי. עלות - 20 ש"ח לכרטיס.

שתף ב-

תגובות

תרבות בוקר
סרטים לשעות הבוקר לאוכלוסיה הותיקה. ---
יעקב - 09/10/2015
שתף ב שתף ב
סינימטק
יופי של רעיון אך המיקום אינו נגיש. אין מעלית! ובכלל הפרסום לוקה בחסר!
יונה רון-בריק - 27/04/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...