איצטדיון המושבה - לא רק כדורגל

07/07/2014
חדשות מקומיות

אצטדיון הכדורגל 'המושבה' שנפתח לפני כשנתיים וחצי בחלקו הצפוני של אזור התעשייה קריית אריה, ובסמוך לשכונת אם המושבות בפתח-תקוה, נתן דחיפה לאיזור כולו. אזור התעשייה קריית אריה, מתפרס על פני שטח נרחב, שהשתנה והתעצב בעשור האחרון. האזור כולו צפוי להמשיך בתנופתו החיובית ולהמשיך לסמן את פ"ת כאזור עסקים מרכזי ומשמעותי בלב ישראל.

"אזור התעשייה של קריית אריה ממשיך להתפתח והאצטדיון החדש העניק לו דחיפה נוספת", אומרת עליזה כהן, מנכ"לית רשת 'רשף נכסים'. תחנת הרכבת בסמוך לאיצטדיון מהווה אמצעי נוסף להגעת צופים ועובדים באיזור, שלא מעוניינים להיקלע לפקקים ובעיות חנייה.

האיצטדיון ידוע בעיקר בזכות אירועי הכדורגל שבו. קבוצות הכדורגל מכבי והפועל פ"ת, שבשנה הקרובה תשחקנה בליגת העל, משחקי נבחרות ישראל לגברים, נשים ונוער, וכמובן טורנירים בינלאומיים, כמו היורו לנבחרות צעירות שנערך כאן לפני כשנה. אבי סמובסקי, מנכ"ל האיצטדיון, מעדכן את פורטל פ"ת: "בנוסף לקבוצות הפתח-תקואיות, תשחק השנה הפועל באר-שבע את משחקיה בליגה האירופית באיצטדיון. כמו כן צפויה מכבי ת"א לשחק כאן בשנה הבאה, בזמן שאיצטדיון בלומפילד יהיה בשיפוצים. גם משחקים של טורניר היורו לנערות בשנת 2016 צפויים להתקיים בפ"ת".

יחד עם זאת, יש לציין שקיימות תוכניות לגבי פעילויות נוספות באיצטדיון, מלבד כדורגל. למעשה כבר היום הוא משמש לצרכים נוספים. למשל צילומי פרסומות, אירועי חברות פרטיות וציבוריות כגון: יס, ויזה, רכבת ישראל ועוד. בשבוע הבא צפוי להתקיים קרנבל גדול שבסופו יוקרן משחק גמר המונדיאל על מסך ענק.

פעילות חשובה נוספת במקום היא פרויקט חינוכי, שבמסגרתו מבקרים תלמידי העיר פ"ת בחדר ההנצחה ליהודי גטו טרזין, שנמצא באיצטדיון, כחלק מיום עיון בנושא שואה וכדורגל.

גם לספורט המוטורי מקום של כבוד בשטח החניה של האיצטדיון. "למעשה כבר התקיימו בו לא מעט אירועים של ספורט מוטורי, ועם מתן ההיתרים המתאימים צפויים להתקיים בו אירועים נוספים", מוסיף סמובסקי.

במקור, אחת המטרות היתה שהמקום יארח גם הופעות של זמרים גדולים מהארץ ומחו"ל. גודלו הנוכחי (כ 11,000 מקומות) מקטין את הכדאיות הכלכלית בעריכת הופעות מסוג זה, וזו גם הסיבה לאי קיומן עד כה. האפשרות להגדלת הקיבולת עדיין קיימת, ונותר לקוות שיום אחד אולי גם מדונה תגיע לכאן.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...