אינטל פ"ת: הונחה אבן הפינה לבניין החכם בעולם

25/09/2016
חדשות


אחד האירועים החשובים והמרגשים בשנים האחרונות בפתח תקווה התקיים הבוקר, כאשר בנוכחות מכובדים רבים הונחה אבן הפינה לבניין הירוק והחכם בעולם – קמפוס אינטל ישראל.

כפי שכבר דיווחנו לכם חברת אינטל העולמית בחרה בעיר פתח תקווה כמקום שבו תבנה את קמפוס אינטל ישראל. מדובר במבנה שבעוד כשנתיים וחצי יאכלס כ-2,500 עובדים, ויאחד למעשה את כל אוכלוסיית עובדי אינטל במרכז הארץ (כרגע מפוזרים ב-13 מוקדים).

(צפו בסרטון האירוע בקישור המצורף)

מדובר בבניין ירוק וחכם במיוחד שבנייתו מבוססת על תפיסת ה-IOT ("האינטרנט של הדברים"). באמצעות אלפי סנסורים יידע הבניין לנהל את עצמו, להתייעל באופן קבוע ולייצר חיסכון אנרגטי. בין היתר יידע הבניין החכם לזהות אנשים שחיים ועובדים בו (מבלי צורך בתג עובד), להכיר את צרכיהם, לכוון את הטמפרטורה המתאימה להם ואפילו לספר להם אם כדאי להם כרגע לגשת לקפיטריה...

מימין: שלמה בנימין מנהל מנהלת איזורי התעשייה עם חברת מועצת העיר יואלה רבינוביץ' וסגנית ראש העיר אורנה דוידאי

הבניין הכי חכם בישראל, ייקרא "INTEL SMART CAMPUS" ויהיה כאמור מוכן בתחילת שנת 2019. זוהי ללא ספק הגשמת חלום נוספת, אחרי שבית מלון מכובד כבר יש לנו.

באירוע היום נכחו בכירי חברת אינטל העולמית ואינטל ישראל, נציגי חברת אפקון ומשפחת שמלצר מקבוצת "שלמה" שמבצעת את הפרויקט, חברי מועצה ונציגים רבים מעיריית פתח תקווה, שהיא השותפה השלישית לפרויקט המרהיב.

עובדי אינטל: גיא גרימלנד, בלה אברהמס, טל מעוז, צופית רפאלי, רויטל ביטן

את האירוע, שנפתח בשירה מדהימה (כולל באנגלית) של להקת הילדים של בי"ס הוברמן בפ"ת, הנחה נדב בר-נר, סמנכ"ל תפעול ותדתיות באינטל ישראל. ניל טנמור (NEIL TUNMORE), מנהל חטיבת התפעול באינטל העולמית, בירך את הנוכחים ואמר כי הוא מקווה כי הוא מאמין שמדובר בבניין הכי חכם לאנשים הכי חכמים. כמו כן נשאו דברים מנכ"לית אינטל ישראל מקסין פסברג, מנהל קבוצת תקשורת אלחוטית יניס גרטי, מנכ"ל אפקון החזקות ג'רי שנירר וראש עיריית פ"ת איציק ברוורמן.

משמאל: יקיר העיר פ"ת הלל גרנות, ביתו רקפת גרנות הברפלד - ילידת העיר וכיום מנהלת משאבי אנוש של מרכזי הייצור באינטל ישראל, ליאור מנור, יהודית ימפולסקי - מנהלת משאבי אנוש אינטל ישראלמנכ"ל מרכזי הפיתוח אינטל ישראל - רן סנדרוביץ'

מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראל אמרה: "הקמפוס החדש שלנו מציב סטנדרט חדש של חדשנות, טכנולוגיה ובנייה ירוקה. הפעילות של אינטל בישראל מהווה נדבך חשוב מפעילות אינטל העולמית ואנחנו גאים בכך מאוד. עיריית פתח תקוה הולכת אתנו יד ביד במימוש החזון. זו עיר נפלאה לעבוד ולבנות בה, עם שירותים מתקדמים וגישה עתידנית". 

ברוורמן ופסברג (צילום: עזרא לוי)

ראש העיר סיפר על הכבוד הגדול שנפל בחלקה של העיר פתח תקווה, ואמר כי כולם ירוויחו מהפרויקט החדיש, בבניין שישתלב בתוכנית מתאר כוללת וחדשה באזור כולו, שנבנית בימים אלו. "מהנדס המחשבות" ליאור מנור הפליא את הנוכחים בתרגילי קריאת מחשבות.

בסיום האירוע רחפן מיוחד הטמין בתוך יסודות הבניין את הפרספקט החתום של הנחת אבן הפינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

תמונות נוספות מהטקס:

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...