אילו סוגי הלוואות יש?

04/01/2022
חדשות


יש סוגים שונים של הלוואות, הלוואה לכל מטרה, הלוואה לעסקים, משכנתא וכן הלאה. מתוך כל היצע ההלוואות על הלקוח לדעת איזו הלוואה היא הכי נכונה לו בהתאם למספר פרמטרים שונים הקשורים בהכנסות שלו. כדי לוודא שאתם לוקחים הלוואה בצורה מושכלת מומלץ להיעזר בגוף מקצועי אשר ילווה אתכם לבחירה המסלול הנכון ביותר עבורכם.

סוגי הלוואות שונים:

משכנתא - מדובר על אחת ההלוואות הנפוצות ביותר היום לאור מחירי הדיור. מעטים האנשים אשר יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה ללא לקיחת הלוואה. המטרה של משכנתא היא לסייע לכם לרכוש דירה בהתאם לסכום שיש לכם ולסכום הנדרש. מדובר על הלוואה בריבית נמוכה יחסית מכיוון שמדובר על הלוואה שמחזירים אותה תוך עשרות שנים בדרך כלל.
כל אחד יכול לדרוש משכנתא, זוגות צעירים, משקיעים וכן הלאה. עם זאת, על מנת שתוכלו לקבל הלוואה מסוג זה עליכם להחזיק בהון עצמי שהינו כ-25% ממחיר הדירה. את היתרה הבנק או גוף מימון אחר מלווה לכם כאשר אתם עומדים בתנאים הנדרשים.

הלוואה לכל מטרה - הלוואה לכל מטרה הינה הלוואה עם בירוקרטיה מאוד פשוטה. בדרך כלל, הלוואה לכל מטרה היא הלוואה עד 100,000 ש"ח, תקופת החזר ההלוואה היא כ-5 שנים לכל היותר. תוכלו לבקש הלוואות מסוג זה דרך גופים בנקאים או חוץ בנקאיים. יש יתרונות וחסרונות ללקיחת הלוואה מגוף כזה או אחר.
בדרך כלל, גופים בנקאיים יציעו לכם ריבית נמוכה מאשר הגופים החוץ בנקאיים. עם זאת, הבירוקרטיה לקבלת ההלוואה הינה מורכבת יותר. מצד שני, הלוואה לכל מטרה מצד גופים חוץ בנקאיים תהיה מהירה יותר, יש סבירות גבוהה יותר לקבל את ההלוואה (פחות קפדנות מאשר הבנקים), אך הריבית גבוהה יותר.
הלוואה לכל מטרה כשמה כן היא, לכל הלוואה. 

עם זאת, יש מספר דברים שאתם צריכים לדעת. הלוואה לכל מטרה, כאשר היא למטרות שיפוץ או רכישת דירה או כל נכס להשקעה יכולה להיות בריבית נמוכה יותר אם תציינו זאת.
זאת אומרת, כאשר ההלוואה שלכם היא לא לצורך טיול אלא לצורך רכישת דבר מה להשקעה, משמע יש לכם גיבוי. במקרים כאלה הגופים יתחשבו בכם בריבית. 

מה יש לדעת?

יש מקרים שונים של לקיחת הלוואה, יש רשימה ארוכה. אבל בסופו של דבר, הלוואה נבחנת לפי הסכום אותו אתם צריכים. ההלוואה מושפעת ממספר פרמטרים בכל הנוגע לריבית, אם יש לכם נכס או גיבוי כלשהו, סכום ההלוואה, הכנסות ועבר כלכלי. כמו כן, יש לכם סוגים שונים של ריבית, הצמדה ואופן ההחזר.
הבחירה שלכם בהתאם לסכום אשר נקבע, עליכם לבחור באופן מושכל כיוון שיש השפעה מאוד גדולה לעתיד הכלכלי שלכם לאחר לקיחת הלוואה. מדובר על סכום חודשי שאתם צריכים לעמוד בו בהתאם לתנאים אשר חתמתם עליהם. לכן, חשוב להיעזר בבעל מקצוע כאשר אתם עומדים לקחת הלוואה.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...